aktuality

Národnú cenu za produktový dizajn 2021 rozčlenili do 8 kategórií

V súťaži Národná cena za dizajn nemalo drevo vlastnú kategóriu
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Získať Národnú cenu za dizajn 2021 na Slovensku sa uchádzalo rekordných 242 projektov. Prekvapili skôr menšie projekty. Práce rozdelili do 8 kategórií. Nominácie získalo 30 finalistov. Najväčšie zastúpenie mal Študentský dizajn. Ostatné oblasti mali zameranie: Móda & životný štýl, Šport & voľný čas, Domov & verejný priestor, Práca & mobilita, Spoločnosť & životné prostredie, Umenie & dizajn & remeslo, Nové horizonty.

Typické produktové členenie chýbalo. Drevárske výrobky, nábytok a doplnky sa včlenili do kategórií s iným zameraním. Objavili sa v 2. Kategórii – ako kolekcia športových produktov, v 7. Kategórii a Študentskom dizajne.

Popri ocenených produktov rozšírila odborná porota počet prác pre rovnomennú výstavu, kde je zastúpených až 111 produktov. Výstava v Hurbanových kasárňach na Kollárovom námestí v Bratislave je od 24. septembra 2021. Pričlenili k nej aj ocenené Národné ceny za dizajn 2020. Odborníkom a verejnosti je prístupná do 19. decembra 2021 – vždy od stredy do nedele od 14:00 do 18:00.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina