aktuality

Furniture Go International: vytváření aliancí, otevírání trhů

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Projekt řízený osmi evropskými klastry a financovaný Evropskou komisí pomůže malým a středním podnikům dosáhnout nových trhů prostřednictvím spolupráce a inovací. Díky projektu vznikne nové Evropské Strategické Partnerství Klastrů (European Strategic Cluster Partnership) s cílem posílit spolupráci v oblasti nábytkářství a souvisejících průmyslových odvětví v rámci EU a také směrem k vybraným třetím zemím: USA, Kanadě, Egyptu a Jihoafrické republice.

Furniture Go International (FGOI) je projekt, který startuje v polovině září 2021 a bude trvat 3 roky. Osm klastrů ze šesti evropských zemí poprvé spojí veškeré své znalosti trhů a zkušenosti s cílem navrhnout internacionalizační aktivity výhradně pro malé a střední podniky v odvětví nábytkářství, a to 100% orientované na výsledky. Cílem je nabídnout užitečné a na míru šité nástroje pro přístup na trhy mimo Evropskou Unii, zejména USA, Kanadu, Egypt a Jihoafrickou republiku.

Do projektu jsou zapojeny klastry z Bulharska, České republiky (Klastr českých nábytkářů), Rumunska, Slovinska, Španělska a Švédska, které reprezentují více než 500 společností, většinou malé a střední podniky (MSP). Členové jednotlivých klastrů, ale i další malé a střední podniky, které nejsou členy, jsou zváni na oficiální zahájení projektu, které proběhne 21. října 2021 od 10:00 hodin v hybridním online formátu. Pro členy Klastru českých nábytkářů, družstvo, bude schůzka organizována v sídle klastru na adrese Cejl 480/12, 602 00 Brno a je třeba se na ni zaregistrovat online. Bližší informace na www.furniturecluster.cz.

Klastr českých nábytkářů, družstvo je připraven zapojit se do implementace projektu již od prvních dnů realizace. Jeho hlavním úkolem budou aktivity spojené s identifikací a navazováním nových strategických partnerství napříč Evropou a organizace průzkumných návštěv zástupců klastrů do vybraných třetích zemí. Velkou výzvou bude vedení celého tzv. projektového balíčku (WP6), který je zaměřený na dlouhodobou udržitelnost navázaných partnerství s cílem uzavření dohod o spolupráci mezi Partnerstvím projektu a mezinárodními obchodními organizacemi či organizacemi zaměřenými na výzkum a vývoj. “Do celého řízení projektu budou za Klastr českých nábytkářů zapojeni zkušení projektoví manažeři, kteří, jak věříme, budou důstojnými partnery pro ostatní zástupce projektového konsorcia”, doplnila předsedkyně KČN Lucia Haraslínová.

Projekt počítá například s vytvořením dlouhodobých mezinárodních aliancí, přítomností stálých kontaktů na každém ze zájmových trhů, aby byla zaručena tvorba obchodních příležitostí, a návrhy akcí šitých na míru pro zúčastněné společnosti.

Evropská komise se rozhodla financovat projekt poté, co si všimla tvrdých ekonomických účinků COVID-19 na odvětví, která obvykle vyžadují výrobky a služby z nábytkářského a dřevařského průmyslu, jako je cestovní ruch a maloobchod. 70 % ze 130 000 společností v odvětví výroby nábytku v Evropské Unii je malých nebo středních a zaměstnávají více než milion lidí.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina