aktuality

Nová digitální platforma LIGNA.IN spojila mezinárodní dřevařský průmysl

Dr. Jochen Köckler, generální ředitel Deutsche Messe AG. Foto: Deutsche Messe AG
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Od 27. do 29. září 2021 se uskutečnila LIGNA.Innovation Network (LIGNA.IN) – nový a dlouho očekávaný digitální formát pro mezinárodní dřevozpracující a nábytkářský průmysl. Během obou dnů, v rámci konferencí LIGNA.Forum digital a Wood Industry Summit digital, proběhla v přímém přenosu řada zajímavých příspěvků a prezentací od více než 80 renomovaných řečníků k aktuálním tématům v oblasti zpracování dřeva, výroby nábytku, povrchových úprav atd. V části Expo představilo 119 zúčastněných vystavovatelů přes 1000 produktů, mezi nimi řadu novinek a inovací. Seznámit se s nimi mělo možnost více než 5000 zaregistrovaných účastníků. Díky tomu se LIGNA.IN jednoznačně zařadila mezi největší světové konference dřevařského průmyslu. Akci pořádala společnost Deutsche Messe Hannover společně s asociací VDMA Woodworking Machinery Association podle témat zaměření veletrhu LIGNA, který se po jeho letošním zrušení uskuteční až ve svém regulérním termínu od 15. do 19. května 2023.

„Velmi nás těší, že se digitální formáty Expo, Konference a Networking v rámci LIGNA.Innovation Network setkaly s tak širokou odezvou, a že mnoho známých společností, odborníků a zástupců průmyslu si mohlo vyměnit své nápady,“ řekl Dr. Jochen Köckler, generální ředitel společnosti Deutsche Messe AG, Hannover.

„Inovace, které zde společnosti představily, stejně jako témata diskutovaná v programu interaktivní konference, jasně ukázala, jak důležitá je výměna, aby bylo možné čelit aktuálním výzvám v podnikání a společnosti. I když jsme propásli osobní kontakt, který máme na veletrhu, LIGNA.Innovation Network jasně ukázala, jak informativní a inspirativní mohou digitální akce být,“ doplnil Dr. Bernhard Dirr, generální ředitel Asociace výrobců dřevozpracujících strojů VDMA.

Poprvé jako digitální událost byl zahájen Dřevařský summit (Wood Industry Summit). Na online konferenci se sešlo více než 30 mezinárodních odborníků z průmyslu a politiky, kteří z různých perspektiv zkoumali bioekonomiku na bázi dřeva.

Na digitální konferenci LIGNA.Forum představili renomovaní řečníci nápady a vize na téma transformace zpracování dřeva pomocí digitalizace a networkingu. Zde byl zdůrazněn současný a budoucí vývoj digitalizace a diskutovány jeho příležitosti pro průmysl – od řemeslných podniků po průmyslové skupiny.

V tematickém zaměření Montované stavební procesy v dřevostavbách bylo diskutováno použití dřeva jako stavebního materiálu a příslušné kroky při plánování, prefabrikaci a montáži dřevěných konstrukcí.

Opomenuta nebyla ani dřevozpracující řemesla. Na „Spotlight Handwerk“ dávali experti podněty a návrhy na různá témata, jako je azbest a ochrana zdraví a bezpečnost při práci, digitální měření nebo digitalizace ve výuce.

Pod heslem „Navrhování vlastního povrchu“ vyzdvihli odborníci a uživatelé aktuální trendy v navrhování vysoce kvalitních a jednotlivých povrchů a podali zprávu o svých zkušenostech na druhé konferenci DIPA (Digital Printing Association) sympozium 30.9.2021.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina