aktuality

Hranipex a běh pro lokální charitu

Hranirun
Momentka z charitativního běhu HraniRun 04. Foto: archiv Hranipex
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nejen prací živ je člověk, řekli jsme si v Hranipexu a letos už popáté uspořádali charitativní běh HraniRun 04, jehož výtěžek je věnován organizacím z našeho blízkého okolí, které pracují s lidmi s mentálním, tělesným i kombinovaným postižením. Po loňské distanční verzi jsme se letos mohli sejít znovu osobně v Humpolci a možná i díky tomu padaly rekordy. I přes nepříliš příznivé počasí se v sobotu 18. 9. 2021 na start postavilo celkem 88 běžců ze všech kategorií, od nejmenších po dospělé, kteří si mohli změřit své síly v hlavním závodu na 6 km. Pro děti byly také připravené kreativní činnosti, z našich ABS hran vznikaly velmi originální výtvory.

Díky startovnému a dalším dobrovolným příspěvkům se nám podařilo vybrat rekordní částku 140 000 Kč. Peníze poslouží třem lokálním organizacím, jmenovitě MEDOU z Humpolce, Domovu Černovice – Lidmaň a LADA Pacov.

Velmi úspěšně se letos přidala i slovenská pobočka Hranipexu v Sučanoch. Jejich první ročník HraniRun měl za cíl podpořit Stanka, žáka 1. třídy ZŠ v Dražkovciach, který trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Snaha se rozkřikla po blízkém i velmi vzdáleném okolí a vlna zájmu překvapila nejen naše slovenské kolegy. Přesto, že byl běh pořádán jako distanční aktivita, podařilo se zúčastněným nejen prožít pěkné sportovní chvíle, což dokazují krásné momentky, které jsme obdrželi, ale zejména vybrat částku přesahující 2600 EUR! Do celé akce přispělo velkou měrou nadšení učitelů a žáků ZŠ Dražkovce a jejich okolí. Počet registrovaných účastníků 165 nás velmi mile překvapil.

Velmi všem děkujeme za jejich účast, nadšení i příspěvky. Už teď se těšíme na další ročník.

Zdroj: TZ Hranipex

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina