technológie

Konzolový regál se střechou

Technologie_Ohra
S novým konzolovým regálem od společnosti OHRA získala truhlářská firma Nyfeler Holzwaren AG výrazně více skladovací plochy, ušetří čas při manipulaci a díky ochraně před přímými nepříznivými vlivy počasí má méně škod na skladovaném zboží. Foto: archiv OHRA
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Terén s výrazným sklonem a úzký prostor kladly specifické požadavky na projekt nového venkovního skladu pro truhlářskou firmu Nyfeler Holzwaren AG. Společnost OHRA nakonec rozdělila oboustranný konzolový regál do dvou částí, na východní a západní stranu, které jsou i přes rozdílné výšky podlahy a vzájemně posunutou konstrukci chráněny jednou společnou střechou o hloubce šesti metrů. S tímto regálem získala firma Nyfeler výrazně více skladovací plochy, ušetří čas při manipulaci a díky ochraně před přímými nepříznivými vlivy počasí má méně škod na skladovaném zboží.

Ve firmě Nyfeler se rozhodli výrazně navýšit efektivitu dosavadního skladu použitím konzolového regálu od společnosti OHRA. K tomu určené místo si ovšem vyžádalo na míru upravenou konstrukci, neboť kvůli terénu ležela základna jedné strany dvoustranného regálu 1,5 metru nad druhou stranou. Nákladní auta navíc nesměla být při manévrování na těsném pozemku nikterak omezena. A aby toho nebylo málo, cílem bylo uložit do regálu naprosto různé zboží: Prkna vysoká až 4,4 metru a dlouhá až 5,5 metru, ale i sudy, pytle a jiné zboží.

Regál o dvou stranách

Konstruktéři ze společnosti OHRA vyřešili tento zapeklitý oříšek rozdělením regálu: Na výše položené západní straně jsou stojany vysoké 6770 mm. Na nich jsou upevněny konzoly dlouhé 1,5 metru s nosností 1000 kg. Ty tvoří, včetně paty, čtyři skladovací úrovně. Na východní straně činí výška stojanu 8270 mm. Tím je vyrovnán výškový rozdíl podlahy. Na soklu této strany jsou stohovány stohy kulatiny bukového dřeva o hmotnosti až 10 tun. Nad nimi uspořádaná skladovací úroveň nabízí místo pro další stoh prken dosahující hmotnosti až 2300 kg. Jedna strana regálu je navíc oproti druhé v podélném směru předsunuta: Východní strana začíná o několik metrů dál – patka regálu na rozích konstrukce tak nevyčnívá do jízdní dráhy a nákladní auta mohou regál objíždět v úzkém rádiusu.

Všechny skladovací úrovně regálu jsou vybaveny mřížovými rošty. Díky tomu lze flexibilně skladovat všechny výrobky, nezávisle na délce ramen nebo způsobu zakládání. Mřížové rošty umožňují navíc dobré odvětrávání uskladněného zboží a volný výhled při uskladňování a vyskladňování. V horní části stojanů jsou namontovány střešní konzoly dlouhé vždy tři metry se sklonem 11°. Velkoryse dimenzovaná střecha chrání uskladněné zboží spolehlivě před nepřízní počasí. Při statických výpočtech regálu bylo u takto velké střešní plochy samozřejmě zohledněno zatížení sněhem a účinky působení větru.

Zdvojnásobená kapacita, úspora času

Nová regálová sestava přináší firmě Nyfeler zároveň celou řadu výhod, jak zdůrazňuje jednatel firmy Remo Nyfeler: „Nyní dokážeme na stejné výměře uskladnit dvojnásobek toho co dřív. Navíc ušetříme spoustu času díky kratším jízdním trasám a také proto, že už nemusíme uskladněné zboží složitě chránit plachtami.“ I přes svou velikost zapadá regál elegantně do prostředí. V neposlední řadě působí celý sklad čistě a uklizeně a zanechává tak i v očích zákazníka pozitivní dojem.

OHRA - logo

Kontakty:

OHRA Regalanlagen GmbH
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen (bei Köln)
Obchod Česká republika
Mazourova 1, Brno 636 00
Tel.: +420 530 324 688
Mobil: +420 776 024 121
E-mail: tichy@ohra.de
www.ohra.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina