technológie

Výkonné a úsporné DIA frézy pro olepovací stroje

Aparatea_Olepovacky
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Předfrézovací hlavy do olepovaček hran slouží k zachycení třísek a nerovností po procesu řezání, aby bylo možné připravit povrch desky pro olepení hran.

Vždy pracují vpravo či vlevo, což znamená, že první hlava pracuje proti směru hodinových ručiček, aby ubrala laminát na začátku zpracovávané desky směrem dovnitř a druhá hlava funguje opačně.

Aparatea_Olepovacky

Při obrábění delších obrobků se někdy setkáváme s uspořádáním hlav RH+RH/LH, což prodlužuje životnost sady.

První protiběžná hlava pracuje téměř po celé délce zpracovávané desky, druhá, souběžná hlava je tzv. “přibližovací” vzhledem k tomu, že ubírá pouze poslední část délky desky (cca 30–50 mm).

Výhody DIA předfréz od ITA TOOLS

Diamantové frézy společnosti ITA TOOLS mají speciální konstrukci z nerezové oceli, která výrazně snižuje hlučnost nástroje při práci a zaručuje účinný odvod třísek.

Aparatea_Olepovacky

Firma ITA TOOLS si zakládá na přesnosti svých nástrojů. Všechny vyrobené frézovací hlavy jsou vyváženy ve třídě dynamického vyvažování G2,5 což je nejvyšší normou ISO pro toleranci nástrojů. Znamená to, že nástroje mají velmi nízkou odchylku.

Pro pevné upevnění nástroje je velmi důležité, s jakou tolerancí je vyroben upínací otvor. Pro dosažení maximálně pevného upnutí je tolerance upínacího otvoru H6. Ta ukazuje, že výsledek měření průměru v náhodných bodech upínacího otvoru nesmí přesáhnout 0,011 mm.

Diamantový nástroj není nutné ostřit tak často, jako tvrdokovové nástroje, díky vysoké odolnosti polykrystalického diamantu. Přesto tento nástroj umožňuje opakované ostření až 6krát. Na tento typ materiálu je nejvhodnější používat laserové ostření, kterým se nástroj neničí, na rozdíl od standardního broušení kotoučem. Pro více informací navštivte náš web.

Pájené předfrézy řady DGM

Frézovací hlavy řady DGM pro předfrézování cca 1–2 mm mají ocelové tělo s různým uspořádáním nožů:

  • Asymetrický systém – hlavy s pravým a levým natočením v pozitivně-negativním úhlu, který zabraňuje štípání laminátu během obrábění. Pozitivní zuby odvádějí odpad zespodu, negativní shora.
  • Symetrický systém – hlavy se používají na strojích, kde máme možnost většího vertikálního nastavení výšky zpracování např. Biesse Akron, Biesse Stream.
Aparatea_Olepovacky

………………………………ASYMETRICKÁ HLAVA……………………………………….SYMETRICKÁ HLAVA

K Hlavy se vyrábějí s různými typy podfrézování v závislosti na stroji, pro který je nástroj určen. Standardně se dodávají s PCD plátky vysokými H4,5 mm, což přidává 4–6 krát více ostření, než u běžných nástrojů.

Aparatea_Olepovacky

Dále na našem webu nabízíme segmentové předfrézy typu DGL a radiusové předfrézy typu DGB.

Aparatea_Olepovacky

………………SEGMENTOVÝ PŘEDFRÉZ ………………………………………………RADIUSOVÝ PŘEDFRÉZ

APARATEA

Pokud máte zájem nebo potřebujete poradit s výběrem nástroje, neváhejte nás kontaktovat na našem webu stopkovefrezy.cz, e-mailové adrese prodej@stopkovefrezy.cz, nebo nám zavolejte na tel.: +420 704 192 430.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina