technológie

Nová řada CNC obráběcích center pro opracování masivního dřeva

Technologie_Panas
Portálové CNC obráběcí centrum accord 600. Foto: archiv SCM
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

SCM mění „pravidla hry“ pro výrobu dveří, oken, schodišť a prvků z masivního dřeva. Nové modely CNC obráběcích center accord 500 a accord 600 a upgrade modelu morbidelli m200 nabízí řešení zákazníkům, kteří potřebují znovu získat kontrolu nad časem, a tím výrazně zvýšit produktivitu, a přitom dosahovat vynikající kvality při dokončování.

Nová obráběcí centra Accord 500/600

SCM u svých nových modelů zvyšuje produktivitu o 30 % ve srovnání s tržními standardy díky „portálové“ konstrukci s uzavřeným rámem, který v návaznosti na projekt accord umožňuje dosáhnout odolnosti a přesnosti i při maximální rychlosti posuvu a při nejobtížnějších obráběcích úlohách.

Pracovní posuvová rychlost se dále zvyšuje a nyní přesahuje 15 metrů za minutu s novou 5osou obráběcí jednotkou KPX s elektrovřetenem Hiteco 17 kW, navrženou tak, aby vždy umožňovala rychlé a přesné provádění nejsložitějších operací.

S exkluzivní jednotkou BRC-S, která je ještě flexibilnější a kompaktnější a umožňuje dokončit všechna řezací, frézovací a vrtací obrábění typická pro součásti oken, se dokonce výrazně zkrátí doba výrobního cyklu.

Další významnou novinkou je více než 100 nástrojů snadno dostupných a snadno připravených k použití s novým zásobníkem Caddy 35, který je jedinečný jak svou kapacitou, tak svou konstrukcí, protože je integrován do obráběcího centra aniž by zvětšoval velikost stroje.

Správa nástrojů je dále optimalizována a zjednodušena novým softwarem Maestro Power TMS, integrovaným do sady Maestro od SCM. Díky tomuto programu, který maximalizuje schopnost zásobníku a optimalizuje programování, není nutné, aby operátor plýtval časem a energií při hledání nejvhodnějšího nástroje: software identifikuje a indikuje přesnou polohu nástroje v zásobníku, čímž minimalizuje časy obrábění.

Čištění okolního prostoru je další zásadní záležitostí při obrábění masivního dřeva. Pro vypořádání se s tímto problémem společnost SCM navrhla nový usměrňovač třísek automaticky umístěný v souladu s programem obrábění, který může zajistit maximální účinnost odsávání za jakýchkoli podmínek.

Accord 500 kombinuje tradici, jednoduchost a kompaktnost, aniž by byla obětována špičková technologie: Maximální výkon pro obrábění dřeva s novou 5osou obráběcí jednotkou se 17kW elektrovřetenem a možností volby konfigurace Pro-Space bez obvodové ochrany, která je ideální pro ty, kteří nemají k dispozici dostatek prostoru.

Accord 600 je projektové řešení, které vyžaduje nekompromisní výkon: S cílem co nejvíce zkrátit výrobní časy v jakékoli oblasti nasazení nabízí zcela novou, vysoce výkonnou obráběcí jednotku vybavenou až 3 samostatnými jednotkami.

4osé a 5osé elektrovřeteno JQX od 21 do 13,5 kW se samostatnými zásobníky umožňují výměnu nástrojů za chodu stroje a dokonce i během obrábění samostatné přední jednotky s BSC-S nebo vrtací hlavy podle požadavku. Vše je zaměřeno na úsporu času, což je absolutně klíčový koncept v celém rozsahu.

Upgrade CNC obráběcího centra morbidelli m200 „technologie all-in-one“

Technologie_Panas
CNC obráběcí centrum morbidelli m200. Foto: archiv SCM

Řada morbidelli m200 potvrzuje své technické vlastnosti jako nejoblíbenější CNC na trhu – výložníková konstrukce, výškový průchod komponentů 250 mm, 5osá Prisma KT a stůl FlexMatic, který zajišťuje nejen všechny druhy obrábění plošných materiálů, ale i obrábění masivního dřeva.

Toto obráběcí centrum bylo nyní rozšířeno o nové funkce, které jsou ideální zejména pro výrobu okenních prvků.

Snížení času cyklu pomocí stolu Flex­Matic, který se stává ještě flexibilnějším díky současně prováděným pohybům, řízeným softwarem Maestro CNC od SCM.

Kromě toho byl ještě vylepšen výkon systému pro uchopení obrobků díky upínači MULTIGRIP, navrženému speciálně pro obrábění okenních a dveřních dílů, který umožňuje rychlejší a spolehlivější polohování a fixaci obrobků.

Důležitá novinka přichází pro obráběcí jednotku JQX, která je vylepšena o inovativní usměrňovač třísek speciálně navržený tak, aby bylo dosaženo maximální účinnosti i v případě výrazných úběrů materiálu. Usměrňovač je numericky řízen (NC) nejen v rotaci a ve směru obrábění, ale také ve svislé poloze: to znamená, že se může vždy napolohovat přímo před proud třísek, aby jej zachytil co nejefektivněji.

Zaměření morbidelli m200 na výrobu oken a dveří potvrzuje fakt, že na stroji najdeme novou jednotku BRC-S, která umožňuje co nejrychlejší dosažení operací řezání, vrtání a frézování, přičemž 5osé vřeteno stačí provést hlavní operace profilování a čepování.

PANAS, spol. s r. o. - logo

Kontakty:

PANAS, spol. s r.o.
Jordánská 978
198 00 Praha 14 – Kyje
tel.: +420 281 940 344
e-mail: panas@panas.cz
www.panas.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina