aktuality

Ukážky remesla prenesú z dielní do exteriéru – Dni majstrov ÚĽUV 2021

Ilustračné foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nositeľmi tradícií výroby drevených hračiek a drevených úžitkových predmetov, keramiky, kraslíc, vyšívania a tkania, drevených hudobných nástrojov, kožených opaskov, zvoncov a spracovania slamy sú ľudoví umelci z celého Slovenska. Dokážu nadviazať na majstrovstvo svojich predkov a každoročne sa zúčastňujú Dní majstrov ÚĽUV.

Už 30 rokov vrcholia v Bratislave počas prvého septembrového víkendu stretnutia remeselníkov s obdivovateľmi ich zručnosti, talentu a trpezlivosti. Dni majstrov ÚĽUV budú v termíne 4. a 5. septembra 2021 v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí (od 10:00 do 18:00). Keďže podujatie bude prebiehať v exteriéri, môže byť prítomných až 1000 návštevníkov pri dodržaní hygienických a bezpečnostných protiepidemických opatrení. Dovolia návštevníkom zažiť remeslo vo svojej dielni a ukázať im ako sa spracováva materiál na úžitkové predmety.

Predbežne je prihlásených 85 ľudových umelcov z celého Slovenska. Až pätina z nich sú rezbári – výrobcovia drevených hračiek, bačovského riadu, píšťaliek a fujár, drevených ozdôb. Aj plagát formou pozvánky ukazuje, že najvyťaženejšími ľudovými remeselníkmi sú drotári, rezbári, spracovávatelia prútia, hliny a látok.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina