aktuality

Aby z detí bol Valibuk

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Lesnícke a drevárske múzeum (LDM) vo Zvolene presunulo cez prázdniny svoje pôsobisko do prírodného prostredia. Interaktívnu výstavu „Buď ako Valibuk“ umiestnili do záhrady múzea. Deti má pritiahnuť príbeh známeho hrdinu Valibuka, ktorého opísal v básni Samo Chalúpka a v rozprávke Pavol Dobšinský. Výstava prevedie deti cez nástrahy putovania Valibuka po svete dospelých.

Autorom drevených prvkov expozície a kurátorom celej výstavy LDM je Bc. Milan Boledovič. Pripravil veľa zábavy s drevenými modulmi ako hračkami a netradičnými vecami na prekonávanie zlých duchov, hľadanie jaskyne, ťahanie zapadnutého voza plného železa, mlátenie obilia alebo meranie vlastnej sily. Deti majú šancu využiť dni prázdnin na precvičenie svalov, šikovnosti, obratnosti a rozvahy.

Jednotlivé zastavenia pri exponátoch umožnia absolvovať silové maratóny, výkonnostné aktivity ako ich zvyknú prezentovať dospelí. Je pozvánkou do prírodného rozprávkového fitcentra, kde hravou formou môžu prekonávať Valibukove vlastnosti.

Prístupná je až do 30. septembra 2021.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina