aktuality

IKEA pomáhá uprchlíkům

IKEA ve spolupráci s Konsorciem nevládních organizací pracujících s migranty připravila Program pro rozvoj kompetencí uprchlíků, který jim má pomoci s uplatněním na trhu práce
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

IKEA ve spolupráci s Konsorciem nevládních organizací pracujících s migranty připravila Program pro rozvoj kompetencí uprchlíků, který jim má pomoci s uplatněním na trhu práce. Během tří let chce přijmout 32 nových kolegů z této skupiny.

„Programem pro rozvoj kompetencí uprchlíků chceme podpořit ty, kteří hledají šanci na nový život zde v Česku. Často mají problém sehnat práci – přitom právě zaměstnání je pro integraci v nové zemi klíčové. Migrace je přirozená a chceme ukázat, že pokud dobře fungují podpůrná integrační opatření, může být obohacením pro všechny. Naše firemní kultura je založena na pospolitosti a diverzitu vnímáme jako výhodu, nikoliv hrozbu,“ říká Roman Bojko, manažer pro rovnost, diverzitu a inkluzi z IKEA Česká republika.

Program je určen po držitele mezinárodní ochrany, kterých je v Česku dohromady zhruba 2000. Jsou to lidé, kteří byli ve své zemi pronásledováni například kvůli své rase, národnosti, náboženství nebo pro zastávání určitých politických názorů.

Program odstartoval letos v únoru a zúčastnilo se ho 14 uprchlíků z různých zemí světa, například ze Sýrie, Ruska, Myanmaru, Kuby, Turkmenistánu nebo Jemenu. Během 24 hodinových lekcí se s nimi lektoři věnovali pracovně právnímu minimu a osvojování dovedností potřebných při hledání práce. Účastníky dále čekalo až 100 hodin kurzů češtiny a také workshop zaměřený na průběh pracovního pohovoru a výběrového řízení, který vedli pracovníci personálního oddělení IKEA.

Program bude pokračoval také v dalších dvou letech a cílem IKEA je pomoci alespoň 32 uprchlíkům v Česku.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina