technológie

Materiálové a technologické novinky

Novinky
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z ponuky firiem Ostermann Česko spol. s r.o., OKENTĚS spol. s r.o., Hranipex a.s., JAF HOLZ, spol. s r.o. a DALNO TRADE s.r.o.

Nové ABS hrany se žádaným dekorem mramoru

Mramor se coby materiál stavebních a sochařských děl používá už od dob antiky. A tyto velice pěkné a přitažlivé dekory zůstaly oblíbené dodnes. Proto také můžeme najít atraktivní imitace mramoru takřka ve všech kolekcích výrobců desek. Ostermann do svého rozsáhlého sortimentu ABS hran právě zařadil další čtyři novinky.

Mramor je při výrobě interiérového vybavení oblíbeným materiálem. Působí velmi kvalitním dojmem, má mnoho různých podob a díky tomu, že hraje mnoha různými barvami a obsahuje hodně částic, je každá jednotlivá deska unikát. Ale s masivním kamenem se řemeslníkům nepracuje snadno. Proto je skvělé, že firma Ostermann právě teď zařadila další čtyři nové ABS hrany s dekorem mramoru. Ty jsou k dispozici v rozměrech 23, 33, 43 a 100×2 mm a dodávají se od délky 1 metru. Bližší informace o těchto novinkách můžete najít po zadání výrazu „#Highlights05“ na internetové stránce firmy Ostermann www.ostermann.eu.

ABS hrana Engelsberg Marmor
Engelsberger Marmor je známý svojí červenou barvou, která je protkána bílými žilkami. Vidět ho můžeme na četných vídeňských stavbách, například i v chrámu sv. Štěpána. V současné době již tento kámen kvůli své nízké pevnosti v tlaku neodpovídá požadavkům na stavební materiály. Kdo by ale i přesto chtěl využít jeho jedinečný vzhled v interiéru, měl by sáhnout po ABS hraně Engelsberg Marmor.

ABS hrana Oriental Stone brown
Na ABS hraně od firmy Ostermann s názvem Oriental Stone brown najdeme klasický dekor mramoru, jehož základ tvoří tmavé odstíny hnědé protkané světle oranžovými až bílými žilkami. Zvláštností je matný povrch, který se perfektně hodí k žádaným matným a světlým uni barvám, ale i k tmavším dřevodekorům.

ABS hrana Kings marble green
I tato hrana okouzluje svým neobyčejně matným půvabem. V přírodním vzhledu dekoru jsou tmavé, modrozelené částice obklopeny houfem šedohnědých žilek. Harmonický a klidný vzhled povrchu je skvělou volbou pro kombinace s univerzálními pískovými odstíny či světlým dřevem.

ABS hrana Marmor Carrara
U termínu kararský mramor asi bližšího popisu netřeba. Tento věhlasný kámen pochází ze severního Toskánska. Klasický kararský mramor je převážně bílý, někdy jemně šedý, modrý, nažloutlý nebo načervenalý. Hrana od firmy Ostermann je z větší části bílá s jemně šedým žilkováním. Vzhledem k její relativně neutrální barevnosti je ideální pro vytváření nejrůznějších kombinací.

Prodejce: Ostermann Česko spol. s r.o.

Nová řada lepidel FI-X pro různé použití

Společnost TKK ze Slovinska rozšířila svou nabídku a pro maloobchodní trh zavádí novou řadu lepidel FI-X pro různé aplikace.

Pro lepení dřeva si můžete vybrat disperzní lepidla FI-X D1 až D3 v 0,5kg balení. Polyuretanové lepidlo FI-X D4 je vhodné pro vodovzdorné lepení dřeva a na tuto vlastnost je i certifikováno podle EN 204. Nejpoužívanější z celé řady bude jistě lepidlo FI-X 11 v 300ml kartuši, což je elastické lepidlo na bázi MS polymeru s vysokou konečnou pevností (až 350 kg/10 cm2) a vynikající přilnavostí k většině stavebních materiálů. Toto lepidlo je vhodné pro lepení schodů, polic, dřevěných lišt, rohových profilů, keramických obkladů, zrcadel, vývěsních tabulí apod. Používá se také pro lepení ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, při stavbě lodí a výrobě kontejnerů.

V kartuších jsou i další lepidla z FI-X řady, a to např. pro lepení porézních materiálů a polystyrenu či speciální montážní lepidlo pro lepení fólií.

Na bázi kaučuku a syntetické pryskyřice bylo vyvinuto rychleschnoucí lepidlo FI-X 41 pro lepení gumy, kůže, korku, dřeva i plastu. Dle frekvence použití je možné ho zakoupit v tubě 50 ml či 125 ml nebo ve větším 750ml balení.

Doplňkem celé řady jsou lepidla vteřinová v tubičkách, dvousložková epoxidová lepidla a také tavná pistole s tavnými tyčinkami.

Výrobce: TKK SRPENICA d.o.o.
Prodejce: OKENTĚS, spol. s r.o.

Dokonalé splynutí hran Hranipex a desek Pfleiderer

Hranipex uvedl na trh dokonale identické dekory hran ke kolekci Pfleiderer 2021–24. Včetně její části s označením EXPRESS. V kolekci najdete stylové, výrazné, a přitom nevtíravé dekory a barvy, které odpovídají současným trendům.

Nový povrch desek s označením SD (Sandpearl) vás uchvátí svou pískově perličkovou strukturou, která je homogenní ve všech směrech. Jemná zrnka jsou precizní a ostře zpracovaná. Přesně tyto vlastnosti Hranipex přenesl v dokonalé shodě také na nové hrany. Mezi deskou a hranou nenajdete rozdíl ani ve zpracování povrchu.

Více než 600 dekorů hran je již skladem, včetně základních rozměrů hran 23/43×1 a 23/43×2 pro kolekci EXPRESS.

Objevte je všechny – dekory, které vám nabídnou inspiraci, nápady a především výběr. Zjistěte více na webové stránce www.hranipex.cz.

Prodejce: Hranipex a.s.

Spojení síly laminátu a hluboce matného povrchu

Desky OPTIBOARD s anti-fingerprint povrchem umožnují minimalizovat otisky prstů i na tak namáhaném nábytku, jako jsou například kuchyňská dvířka, čela zásuvek a skříní v dětském pokoji či koupelně.

Desky zaujmou nejen díky hluboce matné povrchové struktuře OPTIMATT – OM, ale také praktičností, jelikož se snadno čistí a udržují. Firma JAF HOLZ nabízí výběr z osmi dekorů, mezi nimiž najdete moderní šedé odstíny i příjemné odstíny v přírodních pastelových barvách. Mezi nabízenými dekory vyniká Červená bordó Acai, která se hodí nejen ke světlým uni-barvám, ale také k dřevodekorům z řady SYNCHROPOR.

Více informací o deskách OPTIBOARD a kolekci TREND COLLECTION najdete na stránkách www.jafholz.cz nebo www.jafholz.sk.

Prodejce: JAF HOLZ spol. s r.o.

Objednať kuchyne EXPRESS nebolo nikdy také jednoduché!

Vlastný firemný ONLINE 3D Creator je dokonalým nástrojom pre vaše podnikanie. Nestíhate vyrábať? Prinášame vám riešenie! Kuchyne Express vyrábame pre vás!

Ponúkame vám nástroj 3D Creator s kuchyňami EXPRESS. Online objednávka kuchyne odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Navrhnite si kuchyňu na mieru do posledného milimetra! Okamžité nacenenie s expresným odoslaním do výroby jedným klikom. Generovaný report jednotlivých skriniek s podrobnou kalkuláciou. Ukladanie projektu s kompletnou históriou všetkých úkonov vám umožní vrátiť sa späť k zakresleným zmenám. Dokonale prepracovaný, zručne nenáročný, výsledkom bezkonkurenčný, so širokým výberom materiálov.

Výsledkom je EXPRESS kuchyňa vyrobená do 10 dní!

Viac informácií nájdete na internetovej stránke www.expresskuchyne.sk.

Výrobca a dodávateľ: DALNO TRADE s.r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina