aktuality

Nová naučná stezka Vitra Designweg

Vitra-DesignWeg
Stezka ve Weil am Rhein vede od středu města k Vitra Design Museu
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Německé město Weil am Rhein, kde sídlí výrobní kampus značky Vitra, získalo novou atrakci: Vitra Designweg. Naučná stezka vede z tramvajové zastávky v centru města do kampusu Vitra. Trasa je vyznačena dvanácti speciálními otočnými sloupy, které navrhli francouzští designéři, bratři Ronan a Erwan Bouroullecovi.

Každá průhledná kopule sloupu obsahuje jednu vybranou miniaturu ikonických kusů nábytku ze sbírky Vitra Design Musea. Nabízejí přehled téměř 200 let historie nábytku, od slavné židle Vienna Coffee House z devatenáctého století od Thoneta, přes kousky od Le Corbusiera nebo Charlese a Ray Eamesových až po ikony současného designu. Vitra Designweg jako naučná stezka obohacuje městskou krajinu a sděluje důležité téma kulturní historie. Cestou se mohou fanoušci designu seznámit s klasickými produkty moderního designu nábytku jako jsou křeslo Paimio Alvara Aalta, houpací křeslo Gebrüder Kohn & Thonet, ikonická židle Diamond od Harryho Bertoia, která svým tvarem připomíná nejcennější kámen, trubkové křeslo Wassily Marcela Breuera, nebo kartonové křeslo Little Beaver Franka Gehryho. Nechybí ani klasické kusy od Vitry jako jsou Eames Lounge Chair nebo Panton Chair.

Sbírka miniatur
V roce 1992 začalo Vitra Design Museum reprodukovat ručně vyrobené designové miniatury klasických kusů nábytku v měřítku 1:6, replikující i ty nejmenší detaily. Miniatury zpřístupňují fanouškům designu, studentům, vědcům i široké veřejnosti návrhy, které byly často vyráběny ve velmi omezených edicích. Objekty jsou k dispozici v obchodech Vitra Design Musea v areálu Vitra Campus a na adrese www.design-museum.de/shop.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina