technológie

Konzolové regály pro dřevěné palety

Ohra
Díky neobvyklé konstrukci konzolových regálů se podařilo firmě Maderas Fanega maximálně využít plochu, aniž by byl jakkoli omezen volný pohyb vysokozdvižným vozíkům. Celkově dnes sklad nabízí skladové kapacity vyšší o 33 % – a firma Maderas Fanega si ušetřila výstavbu nové skladištní haly. Foto: archiv OHRA
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Díky konzolovým regálům, které jsou individuálně upravené daným prostorovým podmínkám, dosáhla společnost OHRA u španělského prodejce dřevěných výrobků a železářského zboží Maderas Fanega navýšení skladovací kapacity o 33 %, a to při stejně velké skladovací ploše. Hlavním prvkem nové sestavy je řada regálů, která má na jedné straně 1200 mm a na té druhé pak 1850 mm dlouhé konzoly. Tato „asymetrie“ dovoluje maximální využití místa ve stávající hale a zároveň dodržení šířky uličky potřebné pro vysokozdvižné vozíky.

Firma Maderas Fanega je v regionu Kastilien-La Mancha známá svou rozsáhlou nabídkou výrobků a služeb. Neustále se rozšiřující portfolio výrobků si však zároveň vynutilo potřebu dalších skladovacích kapacit. Proto se firma Maderas Fanega rozhodla dosavadní regálovou sestavu vyměnit. Nové regály by měly být nejen vyšší, ale také mnohem lépe přizpůsobeny skladovanému zboží a prostorovým podmínkám.

Maderas Fanega sází na regály značky OHRA už desítky let. I tentokrát se firma obrátila na společnost OHRA, aby dostala řešení šité na míru. To zahrnuje několik regálových řad, které díky stojanům vysokým 6010 mm a šesti skladovacím úrovním maximálně využívají výšky haly. Dříve instalované regály v hale, rovněž konzolové regály značky OHRA, byly upraveny a nově smontovány v jiné části sestavy s menší výškou haly.

Díky této nové regálové sestavě se společnosti OHRA podařilo mnohem lépe využít plochy zejména tím, že jedna řada regálu byla speciálně přizpůsobena počtu a rozměrům dřevěných balíků skladovaných ve firmě Maderas Fanega. Firma kromě desek měřících 2440 x 1220 mm skladuje rovněž balíky o velikosti 2850 x 2100 mm. Vybavit všechny regály odpovídajícími dlouhými konzolami by vyžadovalo spoustu místa, a kromě toho je spektrum zboží v těchto rozměrech omezené. Společnost OHRA proto konzolami dlouhými 1850 mm vybavila pouze jednu stranu regálové řady a tu druhou konzolami o délce pouhých 1200 mm. Aby byla i přes tuto asymetrii zajištěna stabilita regálu, byly stojany adekvátně naddimenzovány.

Díky této neobvyklé konstrukci se podařilo firmě Maderas Fanega maximálně využít plochu, aniž by byl jakkoli omezen volný pohyb vysokozdvižným vozíkům. Celkově dnes sklad nabízí skladové kapacity vyšší o 33 % – a firma Maderas Fanega si ušetřila výstavbu nové skladištní haly.

ohra

Kontakty:

OHRA Regalanlagen GmbH
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen (bei Köln)
Obchod Česká republika
Mazourova 1, Brno 636 00
Tel.: +420 530 324 688
Mobil: +420 776 024 121
E-mail: tichy@ohra.de
www.ohra.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina