technológie

Materiálové a technologické novinky

Novinky
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z nabídky firem Julius Blum GmbH, Hranipex a.s., Ostermann Česko spol. s r.o. a Trachea a.s.

Novinky v konfigurátore korpusu od firmy Blum

Konfigurátor korpusu odborníci firmy Blum neustále vyvíjajú, dopĺňajú o aktuálne novinky a vylepšujú rozhranie či používateľské schopnosti. Na základe odozvy od zákazníkov integrovali ďalšie nové funkcie a optimalizácie.

Zmena rozmerov korpusu s kovaniami
Máte naplánovaný korpus aj s kovaniami a teraz chcete upraviť výšku alebo hĺbku korpusu? Žiaden problém! Jednoducho zmeníte príslušné rozmery korpusu v základnom nastavení konštrukcie korpusu. Konfigurátor korpusu automaticky upraví napríklad polohu závesov alebo zvolí vhodný zdvíhací mechanizmus výklopu AVENTOS.

Systém plánovania PRO a PRO+
V ponuke sú aj nové systémy plánovania PRO a PRO+. Využite výhodu jednej z efektívnych konštrukcií vďaka zhodne umiestneným otvorom v čelách.

Prispôsobivé konštruovanie chrbátov
Kombinujte si uprednostnené konštrukcie chrbátov! Na strope a bokoch v polodrážke a na dne naložené? Na strope a dne naložené, na bokoch vložené v drážke? Vhodnú kombináciu pre vami navrhnutý nábytok si stanovíte sami.

Ďalšie novinky:

 • teraz môžete vložiť vodorovné medzisteny po oboch stranách zvislej medzisteny
 • jednotku TIP-ON môžete presunúť jednoducho funkciou Drag and Drop (potiahni a pusti)
 • teraz už môžete na výkresoch vidieť polohu drevených dielcov v korpuse
 • teraz môžete prepnúť na izometrické znázornenie (zobrazenia v 2D)
 • pri vkladaní závesného kovania môžete chrbát upraviť jediným kliknutím

Výrobca: Julius Blum GmbH

Kompletní kolekce hran k trendovým laminovaným deskám FunderMax

Exkluzivní, elegantní, moderní, to jsou pojmy, které definují novou kompletní řadu hran, kterou společnost Hranipex vyvzorovala pro aktuální trendovou kolekci laminovaných desek výrobce FunderMax.

Kolekce je založena na pokračujícím trendu betonových struktur. Rozvíjí hru s dekory inspirovanými textilními povrchy, zahrnuje dekory imitující kov a samozřejmě přináší originální dekory dřeva s jemnou i výraznou strukturou. V kolekci je kladen silný důraz na výrazný efekt povrchu, který jsme přenesli do našich hran, tak aby nebylo pochyb o vizuální i hmatové kompaktnosti materiálu při realizaci nábytku.

Kolekce zahrnuje 34 nových trendových dekorů, které Hranipex nabízí ve všech běžných rozměrech pro vaši práci bez kompromisů. Primárními rozměry hran k FunderMax kolekci jsou v tomto případě:

 • 23×1 mm
 • 23×2 mm

Tyto dva rozměry jsou ideálními doplňky pro základní tloušťku desky 19 mm. Ke všem trendovým dekorům u nás v kolekci najdete i další škálu rozměrů:

 • 33×1 mm
 • 33×2 mm
 • 43×1 mm
 • 43×2 mm

Vaší tvorbě a přání vašich zákazníků už nestojí nic v cestě. Prohlédněte si všech 34 dekorů na našem e-shopu www.hranipex.cz.

Prodejce: Hranipex a.s.

Trendem zůstávají extrémně matné hrany

Extrémně matné povrchy působí nanejvýš elegantně a jsou hojně využívány při výrobě kuchyňského, koupelnového a bytového nábytku. Aby nábytkové desky vypadaly perfektně i na úzké ploše, nabízí firma Ostermann rostoucí sortiment hran s povrchem „excelentní mat“. Vedle standardních barev je také čím dál více pestrých uni.

Momentálně se rozmanitost hran s extrémně matným povrchem od firmy Ostermann rozrostla na více než 50 různých uni barev. Další vývoj má vzrůstající tendenci. Spektrum sahá od různých odstínů bílé přes odstíny béžové a šedé až po hedvábně černou. Obzvláště vyzdvihnout musíme velké množství nových hran v sytějších barvách uni. Nebývalý nárůst firma Ostermann právě zaznamenala zejména v oblasti modrých a šedých odstínů.

Nové odstíny modré a šedé
Vedle tmavých odstínů modré jako na hranách Indigově modrá, Bleu de Prusse nebo Blu Fes nabízí Ostermann hranu nazvanou Bleu Pétrole jako řešení s přímořsky působícím petrolejovým akcentem. Nová je i světle modrá varianta Horizont. Matné odstíny šedé najdeme pod označeními Lagune, Verde Brac a Verde Comodoro. Přehled všech dostupných hran s povrchem „excelentní mat“ najdete též po zadání výrazu „#Highlights04“ na webové stránce firmy Ostermann www.ostermann.eu.

Takto se kombinují
Žádané nové uni barvy lze velice dobře použít ve společnosti neutrálních barev, jako jsou matné odstíny bílé, béžové a šedé. Ale atraktivní nábytek vznikne i v kombinaci se světlými, zčásti dynamickými dřevodekory. Matný vzhled povrchů přitom propůjčuje nábytku zvlášť elegantní výraz a originalitu.

Matný, matnější, excelentně matný
Kromě hran s povrchem excelentní mat najdou řemeslníci ve firmě Ostermann pochopitelně také ABS hrany v mnoha dalších stupních lesku a strukturách. Rozmanitost v oblasti lesku sahá dál přes super matný a hladký až po extrémně lesknoucí se povrch excelent Gloss. Navíc máme v nabídce velké množství různých struktur, jako je například struktura dřeva, kamene či linie. Všechny ABS hrany dodáváme již od nejmenšího množství 1 metr. Zboží objednané do 16 hod. opouští náš sklad ještě ten samý den.

Prodejce: Ostermann Česko spol. s r.o.

T.komplet: volba moderního truhláře

Nejjednodušší věci bývají nejlepší! Proto Trachea představila nový systém T.komplet.
Značku Trachea známe jako renomovaného výrobce nábytkových dvířek nejvyšší kvality. Ne každý ale ví, že před časem zařadila do svého portfolia také výrobu nábytkových korpusů na míru.

Spojením dvířek a korpusů Trachea vzniká T.komplet. Mohli bychom říci, že jde o systém „all-in-one“. Zákazník si objedná a posléze obdrží stavebnici korpusu dle vlastní specifikace spolu s vybranými dvířky. Jak korpus, tak dvířka mají vyvrtané všechny potřebné otvory pro police, závěsy, výsuvy či výklopy – opět dle přání zákazníka.

Výhody systému T.komplet jsou jasné:

 • Kompatibilní korpusy a dvířka – výrobní termíny korpusů 5 pracovních dnů
 • Přesné průmyslové vrtání otvorůkompletní vrtání pro zvolené typy kování
 • Nejširší výběr provedení na trhu8 řad dvířek / 24 korpusů / 35 dekorů LTD
 • Hrany korpusů lepeny PUR lepidlyvysoká odolnost díky 1 mm ABS hranám
 • Zaručená kvalita Trachea – český výrobce č. 1 s tradicí 25 let

Systém T.komplet snižuje náklady na vybavení, prostor, energie a pracovní síly. Především ale šetří čas. Polotovary na míru od renomované značky jsou tedy řešením pro toho, kdo si svého času váží, ať už jej chce věnovat novým zakázkám, rodině či koníčkům. T.komplet: protože čas má svou cenu!

Výrobce a prodejce: www.trachea.cz

Trachea: lakovaná laminovaná dvířka T.effect

Do nabídky nábytkových dvířek Trachea s matným povrchem přibyl nový produkt. Dvířka T.effect jsou založena na konstrukčním materiálu PerfectSense společnosti Egger. Ten tvoří kvalitní MDF deska oboustranně opatřená impregnovaným dekorativním papírem. Čelní strana je navíc zalakována UV lakem a dvířka jsou ohraněna kvalitními ABS hranami lepenými PUR lepidly.

Matné povrchy jsou módní, a tedy stále žádanější. Máme jich v nabídce slušnou řádku, ale T.effect je unikátní. Nabízí velmi vysokou materiálovou kvalitu, která jde ruku v ruce se špičkovým vzhledem. Dvířka mají sytou stejnorodou barevnost, a to dokonce z obou stran. T.effect je skutečně efektní, působí luxusně a výjimečně, ale pokud se podíváte na cenu, budete překvapeni.

Kromě vysoké mechanické odolnosti je T.effect odolný také vůči působení UV paprsků a nezůstávají na něm stopy po otiscích prstů. Tím ale výčet jeho předností nekončí.

Dvířka T.effect jsou antibakteriální!
Tuto skutečnost potvrdil nezávislý zkušební institut Hohenstein (SRN). Množství bakterií a choroboplodných zárodků se na povrchu T.effect sníží za 24 hodin až o 99,9 %. Antibakteriálních vlastností je dosaženo tvrzeným laminovaným povrchem, který je navíc přelakován. Jednolitý povrch neumožňuje mikroorganismům pronikat do vnitřní struktury a získávat potravu, a proto bakterie přirozeně hynou. K dosažení antibakteriálních vlastností T.effect nejsou užita žádná aditiva, žádné cizorodé látky. Dvířka jsou zdravotně 100% nezávadná, nyní ani v budoucnosti se z nich nemůže nic uvolňovat.

Elegantní matný T.effect v pěti moderních odstínech najde uplatnění kdekoli v interiéru, pochopitelně nejvíce tam, kde jsou naše hygienické požadavky nejvyšší, tedy v kuchyni, dětských pokojích, v koupelně a podobně. Jde o moderní a praktický materiál se širokou škálou užití a mimořádným potenciálem pro kombinaci s jinými materiály, dekory či odstíny.

Lakovaná laminovaná dvířka vyrábíme v rozměrech od 100×100 mm do 2040×2770 mm. Objednávat je můžete prostřednictvím systému Trachea OS dostupného na našem webu v sekci PRO PROFESIONÁLY.

Výrobce a prodejce: www.trachea.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina