konštrukcie

Zábavný nábytek pro vzdělávání dětí mimo školní aktivity

Konstrukce_Playground
Modulární koncept myKidsy Playground představuje zábavný výukový nábytek pro veřejné prostory, jako jsou hotely, rekreační letoviska, coworkingová či nákupní centra apod.
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Problém, který velmi dobře znají rodiče cestující s dětmi: Při cestování zřídka najdete prostory, které jsou pro děti opravdu vhodné. „Bohužel se zdá, že náš svět je zcela zaměřen na dospělé. A zapomíná se, že děti potřebují prostor na hraní, dovádění, ale i aktivity spojené s mimoškolním vzděláváním. Chtějí prostor, aby se v něm mohly pohybovat, přičemž nejmladší upřednostňují podlahu. Veřejné prostory v hotelích nebo na letištích však obvykle bývají přeplněné nábytkem pro dospělé,“ vysvětluje londýnská designérka a architektka Yasmine Mahmoudieh. Jako matka dvou dětí má s tímto problémem osobní zkušenosti. I proto vyvinula modulární koncept nábytku a interiéru s názvem „myKidsy Playground“.

Tomu ale ještě dříve předcházela jiná iniciativa. V roce 2014 založila Yasmine Mahmoudieh v Londýně online platformu myKidsy.com pro mimoškolní aktivity a vzdělávání dětí. Platforma nabízí rodičům inovativní mimoškolní, víkendové a prázdninové aktivity pro děti. Jejím cílem je ušetřit zejména zaměstnaným rodičům čas na plánování, aby se svým dětem mohli věnovat naplno. MyKidsy rovněž pomáhá rodičům nasměrovat jejich děti na zábavný způsob vzdělávání. Jde o hledání nových vzdělávacích aktivit, které jdou daleko za hranici „hudební třídy v sousedství“. Platforma pomáhá rodičům najít důvěryhodné kurzy, které budou motivovat a pobízet jejich děti ke koníčkům a aktivitám, jež provokují k přemýšlení a přispívají k jejich dalšímu vzdělávání a růstu.

Podnětem k založení této platformy, stejně jako k navržení zmíněného modulárního nábytku, byly její vlastní zkušenosti vyplývající z její práce spojené s častým cestováním. Mezinárodně uznávaná designérka a interiérová architektka Yasmine Mahmoudieh je autorkou oceňovaných inovativních návrhů a architektonických konceptů pro některé z významných luxusních hotelů na světě, jako je hotel Kempinski v Moskvě, Intercontinental v Berchtesgadenu, hotel Radisson Blu v Kodani a Berlíně. Navrhla také kancelářské komplexy, nákupní centra a soukromé rezidence po celém světě, interiérový koncept Airbusu A380 a první designový hotel na světě pro lidi se zdravotním postižením. A právě při této práci a v návaznosti na její dřívější projekt myKidsy.com si uvědomila absenci prostoru odpovídajícího potřebám dětí. Tak vznikla myšlenka na modulární koncept nábytku nazvaný později „myKidsy Playground“.

Řešení nejen pro hotely

Modulární koncept myKidsy Playground je prezentován jako integrované řešení pro hotely a letoviska, výletní lodě, nákupní centra, letiště, coworkingová centra a podobná zařízení, která se chtějí spojit s mladými rodiči a jejich dětmi na emo­cionální úrovni s cílem vytvořit inspirativní biofilní prostory, které poskytují zábavné aktivity a zprostředkovávají cenné kompetence pro novou generaci zákazníků.

Celkový koncept představující kreativní svět her pro vzdělávání dětí a teenagerů se skládá z interiérových prvků a výukových nabídek a lze jej flexibilně a bezproblémově integrovat do většiny stávajících prostor. Poskytuje hotelům, coworkingovým a nákupním centrům a dalším zařízením kompletní modulární balíček spojený s rezervačním portálem myKidsy.com. Tím nabízí řešení problémů pro velkou cílovou skupinu rodičů, kteří hledají péči o děti na cestách, a pro hotely je velkou výzvou, jak inteligentně a zábavnou formou vzdělávat děti cestující se svými rodiči.

V prostoru lze instalovat různé prvky, jako jsou modulární lavice, stoly a židle nebo závěsné osvětlení, zvukové nahrávky, texturované čalounění či aromatická zařízení, a děti jsou zvány k interakci s nimi. To je naučí vnímat prostor pomocí sluchu, čichu, hmatu a zraku a nenásilnou formou je to udrží při vzdělávání i během dovolené.

Yasmine Mahmoudieh navíc věnuje zvláštní pozornost udržitelnosti zdrojů. Veškerý nábytek je vyroben z recyklovaných nebo přírodních materiálů.

Vedle „vzdělávacího nábytku“ tato hotelová kolekce obsahuje také modulární dětský prostor pro hotelové pokoje. Tento modul umožňuje přeměnu standardních pokojů na rodinné pokoje, což dává hotelům další příležitost, jak rozšířit nabídku svých služeb.

Stavebnicová konstrukce

Konstrukce modulárního nábytku je, stejně jako celá jeho koncepce, postavena na myšlence jednoduché montáže. Stavebnicový systém je založen z převážné části na principu tzv. suchého spojování, kdy jednotlivé díly jsou opatřeny přiznanými čepy a dlaby, pomocí nichž se vzájemně spojují. U spojů s vyššími nároky na pevnost a tuhost je použito spojovací kování. Tento koncept umožňuje např. po skončení sezóny nábytek rychle a snadno rozložit a uskladnit, a stejně rychle opět připravit na novou sezónu.

Foto: archiv autora

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina