aktuality

Vedenie š.p. LESY SR vymenovalo riaditeľov odštepných závodov

Lesy
Ilustračné foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Po sérii výberových konaní, ktoré trvali dva týždne, vedenie štátneho podniku LESY SR v týchto dňoch riadne vymenovalo riaditeľov jednotlivých odštepných závodov (OZ). Štátny podnik ich má 25, z toho dva sú špecializované – ide o OZ Semenoles v Liptovskom Hrádku a OZ lesnej techniky.

Zmeny vo vedení nastanú na sedemnástich odštepných závodoch. Ide o Žarnovicu, Kriváň, OZLT, Košice, Sobrance, Považskú Bystricu, Námestovo, Smolenice, Revúcu, Rožňavu, Liptovský Hrádok, Semenoles, Topoľčianky, Čierny Balog, Slovenskú Ľupču, Prievidzu a Trenčín.

Do vedenia odštepných závodov sa dostali aj dve ženy – okrem OZ Vranov, kde zostáva na čele podniku Erika Hasinová, výberové konanie na riaditeľku OZ Sobrance vyhrala Lucia Miňová, ktorá doteraz zastávala na tomto OZ viacero funkcií.

Štyri odštepné závody budú viesť ľudia z externého prostredia. Šéfovať OZ Slovenská Ľupča bude Peter Dúbravský, ktorý bol v minulosti správcom lesných majetkov v rakúskom Neuhause či v rumunskom Sebeşi. K novej funkcii povedal: „Niekoľko rokov som pracoval v zahraničí. Svoje bohaté skúsenosti by som chcel zužitkovať aj tu, doma na Slovensku. Verím, že sa mi to podarí.“

V Liptove pôjde o zmenu v rámci OZ Liptovský Hrádok aj OZ Semenoles. Ivana Podhorca nahrádza Peter Korenko, ktorý doteraz pracoval ako vedúci odborný referent v TANAP-e a Mareka Šimanského nahradí vo vedení Semenolesu Peter Petrášek, naposledy vedúci strediska genofondu drevín Rakúske lúky TANAP-u. Františka Poletu z Námestova vystrieda Róbert Sivčák, odborný lesný hospodár.

Zdroj: TS LESY SR š.p.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina