technológie

SCM AREA XL – nový gigant vo výrobe CLT panelov

Technologie_Italcomma
Obrábacie centrum AREA XL dokáže opracovávať CLT panely s dĺžkou až 16 m, šírkou až 3,6 m a hrúbkou až 400 mm
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzercia

Potenciál, ktorý sa skrýva v lesnom bohatstve Ruskej federácie, je odborníkom na spracovanie a využitie dreva všeobecne známy. Nejde len o kvantitu, ale aj kvalitu, ktorú skrývajú v sebe ihličnaté dreviny rastúce v severnej časti Európy a Sibíri. Menšie diferencie v teplote a celkové klimatické podmienky v týchto lokalitách spôsobujú menšie rozdiely medzi jarným a letným drevom, čím robia drevo homogénnejšie, esteticky hodnotnejšie a pre lepšie fyzikálno-mechanické vlastnosti vhodnejšie na použitie v drevárskych výrobkoch pre stavebné účely.

Posledné vyhlásenia vedúcich predstaviteľov Ruskej federácie signalizujú ďalšie vážne obmedzenia vo vývoze surového dreva. Dosahovanie vyššej pridanej hodnoty pri spracovaní dreva a záujem o návrat k tradícii výstavby drevených domov vedú domácich producentov k investíciám do produkcie lepeného dreva vrátane veľkoplošných CLT panelov (cross laminated timber).

Najnovšie nás zaujala informácia o budovaní prvej ruskej priemyselnej výrobnej linky na produkciu CLT panelov, ktorú realizuje Sokol Timber Company JSC (Sokol®) v európskej časti Ruskej federácie v regióne Vologda na brehu rieky Sukhona.

Technologickým partnerom tohto priekopníckeho projektu je spoločnosť SCM – taliansky výrobca drevárskych strojov a technológií, ktorý dodal a sprevádzkoval pre novú výrobu spoločnosti Sokol® nové 5-osové CNC obrábacie centrum AREA XL, navrhnuté a vyrobené pre priemyselnú výrobu veľkoformátových CLT panelov.

AREA XL, ktorý je integrovaný do novej výrobnej linky, zaujal pozornosť návštevníkov jej slávnostného sprevádzkovania pre svoj veľký potenciál. AREA XL umožňuje vyrábať stavebné prvky pre drevené stavby z lepených panelov, vrátane vyrezania otvorov na okná a dvere, ako aj otvorov pre zásuvky a elektroinštalácie. Vyrobený CLT panel je po opracovaní v AREA XL pripravený priamo na montáž domu, čo výrazne skracuje dobu výstavby.

Vysoká produktivita, výkon a presnosť

Vysoká produktivita, výkon a presnosť sú hlavnými výhodami nového CNC obrábania na AREA XL, ktorý bol navrhnutý s prihliadnutím na niektoré špecifické požiadavky pri spracovaní veľkoformátových CLT panelov, ako sú automatizácia procesov vo fáze manipulácie s obrobkami a plánovania, odstraňovanie veľkých zásob, čistenie a bezpečnosť pracovného priestoru.

Technologie_Italcomma
Vysoká produktivita, presnosť a spoľahlivosť patria k hlavným výhodám tohto nového CNC obrábacieho centra

Kontakty:

Italcomma_SK

ITALCOMMA Slovakia s.r.o.
Dolné Rudiny 1, 010 01 Žilina
tel.: +421 (0)41 500 6224
e-mail: italcomma@italcomma.sk
www.italcomma.sk

Italcomma_CZ

ITALCOMMA Moravia s.r.o.
Arbesova 820/III, 337 01 Rokycany
tel.: +420 377 226 628
e-mail: italcomma@italcomma.cz
www.italcomma.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina