aktuality

Nové nápady z Centra pre cirkularitu pre nový interiér

Stolík Lack možno po rokoch oživiť nalepením obkladačiek na stolový plát
twd
twd
twd
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Počas pandémie majú remeselníci, stolári a domáci majstri menej práce. Vyčerpali aj inovatívne nápady pre interiérové riešenia a oživenia starších kusov nábytku. Nové stredisko Cirkular Hub (Centrum pre cirkularitu) pri obchodnom dome IKEA Bratislava predstavuje nové inšpirácie.

Staršie kusy nábytku sa tu dajú kúpiť za nižšiu cenu a prispôsobiť ich do nového tvaru. Zákazníci tak získajú aj prístup k náhradným dielom k vybraným typom a aj k náradiu. Ako príklad uvádzame, ako štýlovo sa dá premeniť obyčajný jednofarebný stolík Lack, aby vyzeral luxusne a štýlovo. Stačí použiť ozdobné dlaždičky rovnakej hrúbky a pomocou tavnej lepiacej pištole nalepiť na vrchnú plochu stolového plátu. Treba však aj zosilniť nožičky vloženými uhoľníkmi. Komoda Rast po dlhšom používaní najmä v detskej izbe sa dá tiež inovovať. Stačí ju vybrúsiť a prefarbiť na nový farebný odtieň – potom oživiť „umeleckými tvarmi“ akrylovými farbami v spreji do elegantného doplnku interiéru.

Novou službou obchodného domu IKEA je služba „Náhradné diely“. Na webe možno nájsť staršie výrobky, v sprievodcovi montáže sú rozkreslené súčasti. To, čo chýba do poškodenej časti sa dá objednať a potom prispôsobiť do výrobku, aby mohol slúžiť v druhom „živote“ nábytku a interiéru. Zadarmo sa tu dajú objednať aj chýbajúce súčiastky – náhradné diely (skrutky, závity, kovania, hmoždinky, krytky) a ďalší montážny materiál (špeciálne kľúče a skrutkovače na jednotlivé typy nábytku). Prostredníctvom tejto služby vybavia objednávku za niekoľko dní.

Všetky tieto počiny pre aktívne činnosti pri premene nábytku a interiéru podporia vytýčený cieľ – do roku 2030 používať na výrobu iba recyklovateľné a prírodné materiály.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina