aktuality

Miliontý strom roste v Halenkově

Výsadbová iniciativa Sázíme budoucnost Nadace Partnerství cílí na 10 milionů stromů vysazených mimo les
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Stromy se nově nevysazují jen v lesích. Např. výsadbová iniciativa Sázíme budoucnost Nadace Partnerství cílí na 10 milionů stromů vysazených mimo les. Vedle podpory kvalitních výsadeb stromů vyzdvihuje význam následné péče o dřeviny, zjednodušení a zpřehlednění financování výsadeb, změny zákonů a předpisů a usiluje o spolupráci partnerů podporujících stromy napříč sektory.

Aktuálně iniciativa Sázíme budoucnost dosáhla hranice milionu zaregistrovaných stromů. Symbolicky miliontý příspěvek do celonárodní databáze je javor mléč v Halenkově na Valašsku. Obec vysadila vloni na podzim celkem 81 listnatých stromů na třech místech: v centru obce, u vlakového nádraží a u obecního úřadu, kde roste jubilejní strom.

Výsadbu podpořil Státní fond životního prostředí. Ze stejného programu lze do konce dubna získat na sázení stromů až 250 tisíc korun. Dotace je aktuálně navýšená o dalších 100 milionů korun. Podporu menších komunitních výsadeb do 60 tisíc korun nabízí také Nadace Partnerství. Zájemci o podporu mohou najít vždy aktuální informace o grantech na www.sazimebudoucnost.cz/ finance.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina