aktuality

Oknárske skúsenosti využívajú pri výrobe ochranných štítov

Pre hasičov a zdravotníkov v obci Korytárky dodal výrobca okien Makrowin pre hladký priebeh testovania nielen ochranné štíty, ale aj overaly a ochranné rukavice
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Znížené objemy produkcie drevo hliníkových a drevených okien umožnili vo výrobnej firme Makrowin s.r.o. Detva nahradiť výrobou ochranných štítov zo špeciálneho plexiskla. Záchranárom sa v mraze nerosia, zdravotníkom a ich asistentom sa pri testovaní ani po dezinfekcii nezhoršuje viditeľnosť. Vyrábajú ich ako kusovú výrobu na firemnej 3D tlačiarni.

Makrowin sa ako výrobca okien špičkovej kvality zapojil do boja proti koronavírusu. Najskôr sa v 1. vlne zaradil do šitia ochranných rúšok z antibakteriálnych filtračných vriec, ktoré bežne používali vo výrobnom procese. Potom začali vyrábať ochranné štíty z plexiskla v prevedení „na šiltovku“. Pôvodne ich vyrábali pre montážnikov okien na staveniskách, potom ich upravili, aby boli vhodné pre testovacie tímy.

Pred dvoma mesiacmi si u nich obce objednávali dodávky ochranných pomôcok. Pre obec Korytárky vyrobili dobrovoľnému hasičskému zboru a zdravotníkom celé súpravy. Darovali im okrem ochranných štítov aj overaly a ochranné rukavice pre celý personál. Ďakovné listy im prišli aj z nemocníc vo Zvolene, Martine, Poprade, Detve a v Bratislave.

V klasickej výrobe okien platia preventívne opatrenia. Hoci sa znížil odbyt, výrobný cyklus neobmedzili. Obchodní zástupcovia, sortimentári a kalkulanti pôsobia najmä cez telefón. Zameranie okien a ich osadenie prebieha pri zvýšených opatreniach. Naďalej pre nich platí, že výrobcovia a montážnici drevo hliníkových a drevených okien ich umiestňujú vo výnimočných stavbách. Nezastavil sa ani export týchto náročných produktov do USA.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina