aktuality

Spoznali sme logo Rok slovenského dizajnu

Nové logo propaguje podujatia a produkty slovenského dizajnu
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pri príležitosti 30. výročia založenia Slovenského centra dizajnu vypísali verejnú súťaž  na logo, ktoré bude počas celého roku 2021 propagovať podujatia dizajnu. Nové logo predstavili 19. 2. 2021. Jeho autorom je Matej Vojtuš. Návrh ponúka priestor k reflexii opakujúcich sa každodenností drobných udalostí, ktoré sprevádza v tempe a živote dizajnu. Navrhované logo artikuluje túto tému v podobe jednoduchého princípu – uzatvoreného nápisu do kruhu tvoreného rotujúcim začiatočným písmenom slova, názvu, či modelu. Tento princíp je rovnaký aj pre anglickú verziu (The Year). Typografické princípy svojou vzdušnosťou voľne nadväzujú na už existujúce logo SCD.

Autor víťazného loga Rok Slovenského kreatívneho dizajnu Matej Vojtuš je študentom Ateliéru Tvorby písma a typografie Vysokej školy umelckoprůmyslové v Prahe (UMPRUM). O návrhu sa člen hodnotiacej komisie Pavol Bálik vyjadril: „Logo je súčasné, hravé, povýšené na vizuálny koncept. Dá sa s ním pracovať a variovať v celoročnej komunikácii RSCD.“

Do súťaže bolo prihlásených 29 návrhov od 24 autorov a autorských kolektívov. Na ďalšom poradí sa umiestnili návrhy: 2. miesto – Peter Vychovalý, 3. miesto Jana Gavalda Belanová.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina