technológie

Sklad s konzolovým regálem na deskové materiály a masivní dřevo

Ohra
Pro durynské truhlářství Schreinerei Torsten Schmidt navrhla a vyrobila společnost OHRA konzolový regál, který nejenže nabízí více místa pro deskové materiály a masivní dřevo, ale nese též střechu s instalovaným fotovoltaickým zařízením. Foto: archiv OHRA
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Udržitelnost je pro truhlářství Schreinerei Torsten Schmidt důležitá nejen u používaného materiálu ze dřeva: Pro tuto durynskou firmu vytvořila společnost OHRA konzolový regál, který nejenže nabízí více místa pro deskové materiály a masivní dřevo, ale nese též střechu s instalovaným fotovoltaickým zařízením. Truhlářské firmě se tak podařilo navýšit skladové kapacity o 40 % a zároveň získat udržitelně vyráběný elektrický proud ze střechy pro vlastní potřebu.

Truhlářství se sídlem v Pößnecku u Jeny projektuje a vyrábí převážně jednotlivé kusy z masivního dřeva nebo z prvotřídních deskových materiálů. Firma navíc odebírá požadované dřevo zpravidla od prodejců dřeva z okolí, takže hospodaří v duchu udržitelnosti a využívá krátké dopravní trasy.

Udržitelnost hrála roli i u nového regálového zařízení, jímž chtělo truhlářství vytvořit další místo pro deskové materiály a masivní dřevo: 30 metrů dlouhý konzolový regál dodaný společností OHRA nese fotovoltaické zařízení, které vyrábí obnovitelný proud pro truhlářství. Kvůli tomu opatřila společnost OHRA regál speciálními opěrnými rameny a střešními příčníky. Ty umožňují sklon střechy 30 stupňů, který je optimální pro fotovoltaické zařízení. Střecha samotná je pokryta trapézovým plechem. Celá spodní konstrukce včetně stojanů konzolového regálu byla upravena na hmotnost solárních panelů – 60 modulů váží dohromady cca 1000 kg.

Konzolový regál samotný nabízí při výšce 3740 mm na třech skladovacích úrovních – horní se nachází ve výšce 1700 mm – dostatek místa pro deskové materiály a masivní dřevo potřebné v truhlářství. Plynule přestavitelné konzoly dlouhé 1800 mm nesou vždy až 400 kg. Regál je proveden jako jednostranný. Zadní stěnu obložilo truhlářství svépomocí deskami. Díky tomu funguje regál postavený na hranici pozemku zároveň jako protihluková stěna.

Společnost OHRA realizovala tento regálový systém – i přesto, že si fotovoltaické zařízení vyžádalo speciální konstrukci – za pouhých šest měsíců od zadání zakázky až po uvedení do provozu. Už bezmála jeden rok vyrábí regál ekologický proud pro podnik. Navíc se truhlářství Schreinerei Torsten Schmidt podařilo zvýšit skladové kapacity o 40 procent. Koncept konzolového regálu přitom dovoluje rychlý a přímý přístup k uskladněnému zboží. Při uskladnění a vyskladnění tak nedochází i vzhledem k poddajným, volně zavěšeným konzolám ke škodám na dřevu.

ohra

Kontakty:

OHRA Regalanlagen GmbH
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen (bei Köln)
Obchod Česká republika
Mazourova 1, Brno 636 00
Tel.: +420 530 324 688
Mobil: +420 776 024 121
E-mail: tichy@ohra.de
www.ohra.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina