aktuality

Víte, jak na klima? Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Ocenění za nejlepší klimatickou adaptaci na rodinném domě získal v roce 2020 Slaměný dům v Dobřejovicích
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval 26.1.2021. Až do konce března mohou lidé na www.adapterraawards.cz přihlašovat projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize. Jedinou podmínkou je, že nesmí jít o opatření na papíře, hlásit se mohou jen hotové realizace.

I letos odborná porota vybere ty nejlepší nápady z volné krajiny i městského prostředí, jak ve veřejném prostoru, tak na budovách. Vedle porotců bude moci v letním online hlasování vybírat svou „miss sympatie“ opět i veřejnost. Autoři vítězných projektů se mohou, vedle zahraničních exkurzí za adaptačními opatřeními na změnu klimatu, těšit na dvojici finančních cen: v kategorii volná krajina 100 tisíc korun od hlavního partnera Nestlé Česko a nově za počin v zastavěném území měst a obcí 50 tisíc korun od Plzeňského Prazdroje. Záštitu letošní soutěži udělil předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil.

Neotřelá technologická nebo přírodě blízká řešení mohou do soutěže hlásit vlastníci, investoři, projektanti nebo zhotovitelé. Tipy na příklady dobré praxe ze svého okolí mohou lidé posílat online na www.adaptarraawards.cz.

Organizátoři letos podtrhli také mezinárodní rozměr soutěže a nově vyhlásí Cenu rakouského a českého příhraničí. Nebude chybět také online hlasování, ve kterém mohou lidé své favority podpořit od začátku srpna do poloviny října.

V rekordním ročníku 2020 lidé přihlásili 78 projektů, 21 z nich postoupilo do finále. Ty od svých podporovatelů nasbíraly celkem 8 tisíc hlasů.

Letošní vítěze vyhlásí Nadace Partnerství na konferenci věnované adaptačním opatřením 4. 11. 2021 v Praze.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina