aktuality

Oceněné investice roku 2020 ve výrobě nábytku

INVESTICE ROKU 2020 VE VÝROBĚ NÁBYTKU – SYKORA, spol. s r.o.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

I přes problémy, které současná situace zapříčiněná nemocí covid 19 způsobila, jako je omezení pohybu nebo uzavření hranic i omezení ve výrobě, pokračují čeští výrobci nábytku ve smělých investicích! Podle předběžných odhadů Asociace českých nábytkářů se v loňském roce výrobcům nábytku v ČR dařilo. Pro to, aby tomu tak bylo i do budoucna, je nutné držet krok s nejmodernějšími výrobními trendy, jako jsou investice do různých typů robotů, automatizovaných pracovišť a softwarových technologií.

Za loňský rok se AČN na návrh hodnotitelské komise rozhodla ocenit tři společnosti různých velikostí vyrábějící u nás nábytek oceněním „INVESTICE ROKU 2020 VE VÝROBĚ NÁBYTKU“ (řazeno abecedně):

JN Interier Česká republika, s.r.o.

Společnost JN Interier Česká republika, s.r.o. investovala v loňském roce do několika nových zařízení. Prvním je obráběcí CNC centrum SCM Morbidelli CX 220. Zařízení firma zprovoznila v září 2020 a investice přispěje ke zrychlení procesu obrábění nábytkových dílců. Technologie umožňuje automatické nastřelování a vlepení kolíků do dílce. Další investicí JN Interieru je plošná bruska do lakovny SCM s typovým označením DMC Eurosystem M3 1350, kterou firma zprovoznila v lednu 2020. Na předchozí stroj navazuje další investice, kterou je hranová bruska do lakovny MVT 3000 De Stefani. V provozu též od ledna 2020. Brusky přináší zpřesnění a zrychlení procesu broušení nábytkových dílců, urychlují přípravu pro lakování.

Cena investic JN Interier Česká republika, s.r.o. v roce 2020 přesahuje 8 mil. Kč.

INVESTICE ROKU 2020 VE VÝROBĚ NÁBYTKU – JN Interier Česká republika, s.r.o.
INVESTICE ROKU 2020 VE VÝROBĚ NÁBYTKU – JN Interier Česká republika, s.r.o.

JOSEF STRNAD, spol. s r.o.

Společnost JOSEF STRNAD, spol. s r.o. investovala do laserového řezacího zařízení DPL-6040-2000 pro řezání trubek a profilů. Technologie je od dodavatele DYNAMIC POWER LASER GmbH.

Laserové řezací zařízení DPL-6040-2000 umožňuje řezat většinu kovových profilů, trubek, jäklů, eliptických profilů do průměru 200 mm. Laser umožňuje řezy kolmo k ose materiálu, a to nejen při dělení materiálu, ale také řezání otvorů různých tvarů. Velkým přínosem pro výrobu je produktivita stroje a přesnost naděleného materiálu (otvorů). Dále pak optimalizace spotřeby materiálu z výchozí 6metrové délky.

Cena investice se řádově pohybuje okolo 4,5 milionů Kč.

INVESTICE ROKU 2020 VE VÝROBĚ NÁBYTKU – JOSEF STRNAD, spol. s r.o.

SYKORA, spol. s r.o.

Společnost SYKORA pokračuje v investicích z předchozích let. Nyní investovala do linky strojů – počítačem řízené obráběcí centrum s převracející stanicí a zejména automatický sklad, který slouží k nakládání a vykládání dílců. K tomu související dopravníky a zařízení manipulace. Automatický sklad s robotem slouží k uložení až 1900 dílců – čelních ploch (dveří). Umožňuje automatické vkládání a současné vykládání foliovaných, dýhovaných a lakovaných dveří.

Řídicí systém automaticky naskladňuje dveře na danou lokaci při zachování optimálních pohybů robotické ruky a času potřebného pro všechny operace. Systém eviduje vše potřebné pro přehled nad stavem skladu. U každého dílce jsou známy všechny jeho rozměry, zakázka, identifikace a další informace. Ve stanovený čas posílá robot uskladněná dvířka přes řadu dopravníků, překlápěčů a otočných stanic k následnému vrtání a frézování. Systém umožňuje opracování dílců ze všech čtyř hran a do obou čelních ploch. Proces je automatický, takže není potřeba, aby do jeho průběhu zasahoval člověk.

Hodnota investice přesahuje 32 milionů Kč. Přínosem je další výrazné zvýšení produktivity práce a zároveň zamezení vzniku poškozených dílců. Zkrátí se čas potřebný na výrobu.

INVESTICE ROKU 2020 VE VÝROBĚ NÁBYTKU – SYKORA, spol. s r.o.
INVESTICE ROKU 2020 VE VÝROBĚ NÁBYTKU – SYKORA, spol. s r.o.
INVESTICE ROKU 2020 VE VÝROBĚ NÁBYTKU – SYKORA, spol. s r.o.
INVESTICE ROKU 2020 VE VÝROBĚ NÁBYTKU – SYKORA, spol. s r.o.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina