aktuality

Stora Enso zahájila výrobu bezplastových obalů nové generace PureFiber

Obaly PureFiber nové generace z lisovaných vláken pro potravinářské produkty
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Společnost Stora Enso zahájila ve svém závodu Hylte ve Švédsku výrobu tvarovaných obalů pro potravinářské produkty z lisovaných vláken. Zahájení výroby následuje po investici oznámené v roce 2019 a umožňuje výrobu produktů, které jsou obnovitelné, recyklovatelné a biologicky odbouratelné. Ekologická řada PureFiber je vyráběna bez plastů a bez per- a polyfluoralkylových látek (PFAS), což představuje bezpečnou a udržitelnou alternativu pro balení čerstvých potravin.

„Poptávka trhu po produktech z tvarovaných vláken se zvyšuje a tyto produkty nabízejí jedinečné řešení, které tuto poptávku uspokojí. Plasty na jedno použití jsou již v mnoha zemích zakázány a PFAS v potravinářských aplikacích jsou stále více kontrolovány zdravotnickými orgány. Toto rozšíření představuje náš první krok k uvedení nové generace udržitelných a bezpečných produktů z tvarovaných vláken na trh,“ říká David Ekberg, výkonný viceprezident divize Packaging Solutions divize Stora Enso.

Produkt z tvarovaných vláken se vyrábí lisováním různých buničin na bázi dřeva do trojrozměrného tvaru v tvarovacím stroji. Surovinou používanou v produktech PureFiber je buničina vyrobená ze dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina