aktuality

„Zakuklené sedenie“ bolo vlani najlepším projektom zo Slovenska

Model „Zakuklené sedenie“ v projekte Osobný priestor
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Autori dizajnérskych projektov z krajín Višegrádskej skupiny krajín (Poľsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko) sa môžu do 31. októbra 2020 prihlásiť do súťaže „GRADUATION Projects 2020“. Diplomové a bakalárske projekty môžu zaslať tiež absolventi slovenských vysokých škôl so zameraním na dizajn. Môžu to byť práce produktového dizajnu 3D a grafického dizajnu 2D. Z prihlásených projektov medzinárodná porota vyberie 30 najlepších prác. Vybrané práce pre 19. ročník súťaže budú ocenené, zaradené do katalógu a sprístupnené na výstave na zámku v poľskom Cieszyne.

Do vlaňajšej súťaže prihlásili 289 dizajnérskych prác, z toho pre produktový 3D dizajn 143 projektov. Medzi 30 vybranými boli 3 práce zo Slovenska. Najvyššie ocenili projekt „Osobný priestor“, vytvorený ako bakalárska práca Lenky Erdovej z Katedry dizajnu VŠVU Bratislava. Tému práce stvárnila formou atypickej stoličky. Používateľ sa môže „zakukliť“ do vysokej mäkkej peny v tvare kvádra s vyhĺbenou postavou. Sedenie je umiestnené na pevnom drevenom základe so štyrmi nohami.

Ďalšie dva vlaňajšie projekty zo Slovenska predstavovali grafický dizajn autorov z VŠVU – Lucia Gamanová „Šperk ako čokoľvek“ a Marek Mati „Receptár pre dizajnéra na hranici“. Výstava venovaná 15. narodeninám Zámku Cieszyn bola v termíne 21. – 23. februára 2020. Od mája ju mali presťahovať do Zlína, no pre koronavírus bola zrušená.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

sk_SKSlovenčina