aktuality

V Helsinkách staví celou obytnou čtvrť ze dřeva

Osmipodlažní kancelářská budova ze dřeva. Foto. SRV
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Celý městský blok plný inovativních obchodních prostor, jedinečného designu a ducha městské komunity vyrůstá na poloostrově Jätkäsaari nedaleko centra Helsinek. Budou ho tvořit dva bytové domy, kancelářská budova a hotel. Pozoruhodné je na něm to, že jde o kompletní výstavbu ze dřeva. Tomu odpovídá i příznačný název nové čtvrti – Wood City. Staví ji skupina SRV ve spolupráci s výrobcem dřevěného stavebního materiálu Stora Enso.

Momentálně finišuje výstavba osmipodlažní kancelářské budovy, v níž bude mít své nové sídlo herní společnost Supercell. Dva dřevěné bytové domy byly dokončené již začátkem roku 2019. Kromě toho je v areálu plánován hotel, o kterém se v současné době jedná s investory a nájemci.

Stavební práce byly zahájeny koncem roku 2015. Celý blok Wood City by měl být dokončen po etapách v roce 2021.

Budovy Wood City jsou stavěny modulární technologií na bázi dřeva. Moduly CLT (cross-laminated timber) společnosti Stora Enso jsou vyráběny v továrně a montovány na staveništi. Konstrukční systém založený na těchto dřevěných prvcích umožňuje přibližně o 20 – 70 % rychlejší montáž než jiná běžná řešení, v závislosti na způsobu konstrukce.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina