aktuality

Akce Kulatý stůl techniků opět posouvá kvalitu dřevostaveb

Z akce Kulatý stůl techniků uspořádané ADMD 9.9. v Brně
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dne 9. 9. 2020 proběhla v Brně akce s názvem Kulatý stůl techniků. Sešly se zde téměř tři desítky projektantů, techniků i dalších odborníků z členských firem ADMD, kteří se věnují plánování a přípravě dřevostaveb.

  1. ročník této akce proběhl s tématy:
  • projektování dřevostaveb v návaznosti na stavební úřady,
  • komíny v dřevostavbách,
  • povrchové úpravy dřevostaveb.

Po úvodní přednášce odbornice na stavební právo, paní Ivany Nohové, která se věnovala tématu „Projektování dřevostaveb v návaznosti na stavební úřady“, se u tří stolů rozpoutaly diskuze, při kterých si účastníci předali své letité zkušenosti. Obohatili tak své kolegy v oboru a sami získali přehled o tom, jak na tuto problematiku nahlíží jiné firmy.

Kulatý stůl týkající se problematiky stavebního práva vedla Ivana Nohová, II. viceprezidentka Profesní komory požární ochrany. Diskusi na téma komínů v dřevostavbách moderovali Ing. Walter Sodomka st. a jeho syn, Ing. Walter Sodomka ml., z rodinné firmy Messy. Tématice povrchových úprav dřevostaveb se věnoval kulatý stůl pod vedením Ing. Michala Šopíka, majitele společnosti Vesper Frames. V rámci tohoto kulatého stolu se formou přednášky a malé expozice prezentovali i dva partneři ADMD, a to společnost James Hardie Europe, generální partner ADMD, kterou zastoupil její technický ředitel, Dipl. Ing. Jaroslav Benák, a jako expert na fasádní systémy Ing. Pavel Toman technický ředitel společnosti Sto.

Tento celodenní program připravila pro své členy, ve spolupráci s partnery, Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), která si klade za cíl podporovat kvalitní dřevostavby na českém trhu.

Zdroj: TZ ADMD

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina