aktuality

Lesy ČR vyhlásily lesnický tendr 2021+

Ilustrační foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Tendr na provádění lesnických činností od roku 2021 vyhlásil státní podnik Lesy České republiky 17. srpna. Jde o 29 zakázek tří kategorií – 8 kalamitních, 2 postkalamitní a 19 nekalamitních. Nabídky mohou zájemci podávat do 15. září.

Zakázky se už druhým rokem dělí do 3 kategorií podle územního postižení kalamitou. Podnik tak opět kombinuje vlastní i cizí zdroje, což umožňuje postupovat podle aktuální situace v daném regionu. „Letos se soutěží o předpokládaných šest milionů metrů krychlových dříví na 188 012 hektarech lesa. Ročně se počítá s těžbou 1,2 milionů metrů krychlových dřeva a zalesněním 1534 hektarů. Služby spojené s nákupem dříví představují částku 4,5 miliardy korun,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček a dodal: „Dvacet osm pětiletých a jednu roční smlouvu připravíme k podpisu do konce roku, aby mohly práce začít.“

Na kalamitní zakázce smluvní partner těží a provádí pěstební práce, dřevo zůstává majetkem Lesů ČR. Postkalamitní zakázka se týká jen pěstebních činností. Těžbu i prodej dřeva zajistí Lesy České republiky, například prostřednictvím aukcí nebo dynamického nákupního systému. V nekalamitních zakázkách je spojená těžba s nákupem dřeva i pěstebními pracemi.

Zdroj: TZ Lesy ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina