aktuality

Ubytovanie so včelami

Na južnej strane Štiavnických vrchov ponúka svoje služby netypický hotel v tvare šesťuholníka. Ide o včelí hotel, ktorý v obci Uhliská v Levickom okrese poskytuje pre záujemcov dokonalú spojitosť s prírodou
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Netypický včelí hotel je vhodný na ubytovanie ľudí. Predstavuje miesto pre odpočinok v súlade s dokonalou spätosťou s prírodou. Ubytovanie so včelami tvorí drevostavba z masívneho dreva, jej tvar kopíruje včeliu 6-stennú bunku. Vysoká je 3 m, obložená dreveným obkladom so strechou oplášťovanou plechom. Na čelnej strane je neveľké okno. Na opačnej strane sú vchodové dvere a pred nimi malá terasa.

Jednoduché zariadenie interiéru včelieho hotela tvoria iba dve postele, miniatúrny stolík a dve stoličky. Pod posteľami sú včelie úle. Včely sa však do miestnosti nemôžu dostať a vlietavajú do dvoch úľov cez svoj vonkajší nalietavací otvor. Ubytovaní na posteliach cítia iba vibrácie, bzukot a vôňu včelstva. Spanie je vraj zdraviu prospešné a tvorí „API terapiu“. Celý interiér je obložený latovkou, napustenou ľanovým olejom.

Včelí hotel postavil svojpomocne Dušan Budinský v obci Uhliská (súčasť Pukanca) na južných svahoch Štiavnických vrchov. „Pobyt v ňom priaznivo vplýva na sliznicu a priedušky. Počas oddychu môžu ubytovaní prijímať liečivý vzduch z úľov. Pobyt je protiváhou uponáhľaného mestského prostredia. Vidiecky pobyt so včelami pod posteľou prináša uvoľnenie a upokojenie,“ hovorí staviteľ včelieho hotela s kapacitou dvoch lôžok. Tieto skúsenosti získal praxou u včelára.

Včelí hotel má kapacitu 2 lôžka
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina