aktuality

Hlasuj o nejsympatičtější nápad v soutěži Adapterra Awards

Dům vody a tónů
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dne 4. srpna začalo veřejné hlasování o nejlepší nápad, jak připravit česká města a krajinu na projevy změn klimatu, jako je sucho, vedra nebo přívalové deště. Až do konce září tak mohou lidé vybírat z 21 nejlepších českých projektů ozeleňování budov, ochlazování městských ulic nebo navracení vody do krajiny, které reagují na současné problémy změny klimatu. Vybírat své favority v soutěži Adapterra Awards mohou lidé přímo na webu www.adapterraawards.cz.

Adaptační opatření nejsou jen záležitostí volné krajiny. Inspiraci pro jednotlivce nabízí třeba rodinný Dům vody a tónů. Pasivní moderní dřevostavba má namísto zahrady rovnou celý vodní biotop. Nebo dřevěné sruby se zelenými střechami, které doplňuje zděná budova ze slámy a hlíny.

Soutěž pořádá druhým rokem Nadace Partnerství ve spolupráci s odborným garantem Integra Consulting a s podporou hlavního partnera společnosti Nestlé Česko a Ministerstva životního prostředí i hlavního města Prahy. Nově soutěži poskytl záštitu také předseda Senátu parlamentu ČR Miloš Vystrčil.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina