aktuality

Veletrh WOODTEC ani letos nakonec nebude

Veletrh WOODTEC se ani letos neuskuteční
twd
twd
twd
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

16. ročník veletrhu WOODTEC, který se měl uskutečnit již loni, ale po krachu jednání pořadatele s vystavovateli byl zrušen a následně přesunut na letošní rok (21. – 23. října 2020), se ani letos konat nebude. Na zrušení veletrhu se dohodli Veletrhy Brno, a.s. a Svaz výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení. Hlavním důvodem letošního zrušení je podle pořadatelů přetrvávající nejistota ve vývoji pandemie COVID-19 a související vládní opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, která neumožňují realizovat veletrh s denní návštěvností 3–5 tisíc osob denně.

„Veletrh WOODTEC je další veletržní obětí koronaviru. Současná situace a opatření konání hromadných akcí včetně veletrhů bohužel neumožňují realizovat veletrh jako WOODTEC v plném rozsahu a odpovídající kvalitě. Prostor veletrhu nelze rozdělit do předepsaných sekcí bez možnosti prolínání návštěvníků a vystavovatelů. Jsme ve stálé nejistotě a nikdo nemůže garantovat, že se veletrh nezruší těsně před, či během jeho konání. Nemůžeme riskovat naše investice do projektu, stejně jako investice na přípravu na straně vystavovatelů. Nelze podcenit ani reputační riziko Veletrhů Brno,“ uvedl ke zrušení generální ředitel Jiří Kuliš.

Z jednání s profesními asociacemi a vystavovateli vyplývá, že veletrh WOODTEC považují za důležitý marketingový nástroj a rozhodně stojí o jeho další pokračování. Také průzkum mezi registrovanými návštěvníky veletrhu potvrdil zájem o návštěvu veletrhu a připravenost investovat do nového strojního zařízení.

„Dle našeho názoru aktuální podmínky pro organizátory hromadných akcí znemožňují realizaci veletrhu WOODTEC a mají zásadní dopad na úspěšnost akce a efektivní prezentaci našich firem, měřenou počtem odborných návštěvníků veletrhu. O konání veletrhu však mají členové našeho svazu dále zájem, a proto žádáme o přesun veletrhu na podzim příštího roku, a to již bez ohledu na konání či nekonání zahraničních akcí, jako je Ligna či Xylexpo,“ podotýká Radek Talafous, ředitel Svazu výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení.

Vzhledem k nabourání mezinárodních veletržních kalendářů z důvodu pandemie nyní organizátoři společně s oborovými svazy uvažují o konání 16. ročníku veletrhu WOODTEC v následujícím řádném termínu v rámci dvouletého cyklu, tedy v říjnu 2021.

Zdroj: TZ BVV

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina