aktuality

Pripravenosť aj na online formu štúdia

Minister školstva Branislav Gröhling (vpravo) na tlačovej konferencii s prezidentom Slovenskej rektorskej konferencie Rudolfom Kropilom. Foto: P. Koreň
JAF Holz - nabytkovedilce.cz
JAF Holz - nabytkovedilce.cz
JAF Holz - nabytkovedilce.cz

Na pôde Technickej univerzity Zvolen sa uskutočnilo 92. zasadnutie Slovenskej rektorskej konferencie. Vyše 20 rektorov pod vedením prezidenta rektorskej konferencie Dr. h. c. prof. Rudolfa Kropila, CSc. riešili hlavné témy – úpravy legislatívneho prostredia, rozvoj vysokoškolského školstva a dopad obmedzení koronavírusu na vysoké školy. Predpokladaný pokles celkových príjmov predstavuje 10 až 30 %. Pre nastávajúci akademický rok 2020/21 prijali rektori možnosti plánu B: pripraviť vysoké školy na prezenčné formy štúdia kombinované online výučbou. Na rokovaní bol prítomný aj minister školstva, vedy, výskumu a športu Mgr. Branislav Gröhling a štátny tajomník ministerstva MUDr. RNDr. Ľudovít Paulis, PhD., MPH. Koordinovaným postupom majú predchádzať komplikáciám pri vytváraní nových noriem a predpisov vysokoškolského štúdia.

Minister školstva SR Mgr. Branislav Gröhling sa počas návštevy na Technickej univerzite vo Zvolen oboznámil s priebehom uplynulých mesiacov počas výchovy budúcich drevárov a lesníkov. Vedenie univerzity dokázalo prijatím desiatky operatívnych krokov upraviť priebeh letného semestra. Elektronickou formou odovzdali študenti diplomové práce, distančnou formou absolvovali štátne záverečné skúšky, zrušili indexy v papierovej forme zavedením elektronickej databázy, nahradili tradičné menoslovy absolventov na chodníkoch vysadením stromu ako základu Aleje absolventov v parku pri TU, nahradením slávnostných promócií menšími stretnutiami nových inžinierov, magistrov a bakalárov s vedením fakúlt a najbližšími rodinnými príslušníkmi.

Technická univerzita Zvolen vymenovala s platnosťou od 1. 7. 2020 do 30. 6. 2024 novú vedeckú radu. Má 36 členov, z toho 11 z externého prostredia – medzi nimi aj Ing. Igora Patráša, predstaviteľa Zväzu spracovateľov dreva SR, aby prepájal vysokoškolské drevárske štúdium s požiadavkami drevárskych a nábytkárskych firiem.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina