aktuality

Ředitel SŠSŘ Brno-Bosonohy předal žezlo svému nástupci

Odcházející ředitel školy Ing. Josef Hypr (vpravo) předal žezlo a s ním i vládu nad školou svému nástupci Ing. Jiřímu Košťálovi. Foto: Radomír Čapka
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V úterý 30. června, poslední den letošního školního roku, se na celoškolním shromáždění se svými spolupracovníky a přáteli rozloučil ředitel Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy Ing. Josef Hypr. Zároveň předal symbolické žezlo a s ním i vládu nad školou svému nástupci Ing. Jiřímu Košťálovi, který byl do funkce jmenován od 1. srpna 2020.

Ing. Josef Hypr na škole působí nepřetržitě (kromě dvou let základní vojenské služby) od roku 1976, kdy se na zdejším SOU stavebním vyučil tesařem a kdy byla současně také zahájena výstavba nového učiliště v Brně-Bosonohách. Po získání maturity ve škole pracoval jako mistr odborného výcviku. Při zaměstnání vystudoval VUT v Brně a v roce 1990, už jako inženýr, nastoupil na pozici vrchního mistra. Od února 1992, tedy více než 28 let, zastává funkci ředitele školy.

Škola byla založena v roce 1958 jako učiliště Průmyslových staveb Brno. Po celou dobu své existence si zachovávala charakter stavebního učiliště. Významným mezníkem pro další rozvoj školy bylo její přestěhování do nově vybudovaného areálu v Brně-Bosonohách v roce 1980. Díky tomu se škola stala jedním z hlavních subjektů učňovského školství v regionu Brno i v regionech okolních.

K 1.7.2010 došlo v rámci optimalizace sítě středních škol ve městě Brně a okolí ke sloučení se SOŠ a SOU nábytkářským Rosice. V důsledku sloučení se rozšířila vzdělávací nabídka školy zejména o dřevařské obory. Zejména rozšíření vzdělávací nabídky o umělecké dřevařské obory vedlo ke zvýšení atraktivity nabídky. O studium těchto oborů je mezi absolventy základních škol a jejich rodiči tradičně zájem.

Škola je po celou dobu svojí existence velmi úzce spjata s praxí. Při výuce spolupracuje s Cechem klempířů, pokrývačů a tesařů ČR, Cechem obkladačů ČR, Cechem topenářů a instalatérů ČR, Cechem pro zateplování budov ČR, Cechem kominíků ČR, Společenstvem kominíku ČR, Společenstvem kominických mistrů Moravy a Slezska, Cechem čalouníků a dekoratérů a truhlářů, ale i celou řadou jednotlivých firem.

Nový ředitel bude mít rozhodně na co navazovat, i když to nebude mít jednoduché. Laťku mu jeho předchůdce nastavil hodně vysoko…

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina