materiály

Materiálové a technologické novinky

Ostermann
ABS hrany k povrchům PerfectSense od firmy Egger
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z ponuky firiem Pfleiderer Deutschland GmbH, TKZ Polná, spol. s r.o., Ostermann Česko spol. s r.o., LEITZ-nástroje s.r.o. a Okentěs, spol. s r.o.

Kompletní řada produktů Pfleiderer s označením Blauer Engel („modrý anděl“)

Pfleiderer Blauer Engel

Environmentální štítek Blauer Engel („modrý anděl“) pro desky na bázi dřeva lze udělit výrobkům s nízkými emisemi, které – nad rámec zákonných ustanovení – jsou vyráběny z materiálů, jež jsou méně škodlivé pro životní prostředí a které jsou v životním prostředí neškodné ze zdravotního hlediska a neobsahují žádné škodlivé látky, jež mohou mít významný nepříznivý účinek během používání. Podporuje se použití dřeva z udržitelného lesnictví a recyklovaného materiálu.

Společnost Pfleiderer má ve své produktové řadě výrobky s označením Blauer Engel již mnoho let. Patří mezi ně surové panely, jako je LivingBoard bez formaldehydu nebo přímá laminace pod označením DecoBoard. Nově byla na začátku roku značka udělena dalším částem sortimentu HPL laminátů a elementů. Štítek Blauer Engel zahrnuje varianty Duropal HPL včetně HPL Metallic, HPL Individual a HPL Design Overlay a odpovídající HPL kompaktní varianty.

Štítek byl udělen také prvkům Duropal HPL s jádrem P2. „Díky ocenění Blauer Engel udělenému za naše HPL a kompaktní lamináty a naše ploché lepené prvky, jsme schopni nabídnout našim zákazníkům celou řadu s tímto štítkem,“ vysvětluje Michael Schiebe, obchodní manažer pro obchod a smluvní sektor. „Surové panely, přímo potažený DecoBoard, HPL a prvky dávají našim zákazníkům jistotu, že budou vždy schopni použít vhodný produkt v případě vysokých ekologických požadavků. Pfleiderer je tedy prvním poskytovatelem kompletního sortimentu panelů na bázi dřeva s nízkými emisemi, které umožňují zvláště zdravé vnitřní klima.

Výrobce: Pfleiderer Deutschland GmbH
Prodejci: viz www.pfleiderer.com

Seřiditelné okenní a dveřní závěsy s ozdobným ukončením čepu

TKZ Polná
Možná ozdobná ukončení

Spojením moderního seřiditelného pantu a ozdobného čepu vzniká nová varianta okenních a dveřních pantů, kterou vám sestavíme na zakázku. Je ideální pro stylové interiéry, kde není vhodná kombinace – pant + návlek – a je zde vyžadován specifický vzhled (např. historické ozdobné ukončení). Zároveň splňuje požadavek na moderní pant – seřízení ve třech směrech. Díky třem velikostem (průměr 13,5; 15 a 20 mm) můžete celý objekt vybavit stejným typem. Vybrat můžete z ozdobných ukončení UR01, 14, 21, 24, 25 nebo 50 (obrázek1). Nabízenými povrchovými úpravami jsou: modrý a žlutý zinek, laky dle RAL. Jsou určeny k zašroubování do dřevěných oken a dveří. Únosnost jednoho okenního pantu EXPERT 13,5 je 17,5 kg, dveřního TRIO 15–40 kg a TRIO 20–50 kg. Minimální zakázka pro jeden druh je 100 kusů, termín dodání dohodou.

Více údajů naleznete na webových stránkách www.tkz.cz v katalogu výrobků nebo vám další informace poskytne obchodní oddělení TKZ Polná.

Výrobce a prodejce: TKZ Polná, spol. s r.o.

ABS hrany k povrchům PerfectSense od firmy Egger

Ostermann
ABS hrany k povrchům PerfectSense od firmy Egger

Extrémně matné povrchy jsou aktuálně velmi žádané. Proto také u nás máme již více než 180 různých ABS hran s povrchem „Excellent Mat“. Jsou mezi nimi samozřejmě vhodné hrany i k novým povrchům PerfectSense TopMatt a Matt z nové kolekce firmy Egger. Extrémně matné povrchy okouzlují tím, jak jsou neobyčejně teplé a hebké na dotek. Povrchy této elegantní krásy s odolností vůči otiskům prstů jsou ideální volbou pro výrobu nábytku. V současné době nabízí firma Ostermann nepřeberné množství nových hran s povrchem „Excellent Mat“, které byly vyvzorovány speciálně k povrchům PerfectSense Topmatt a Matt od firmy Egger.

9 nových uni barev
Specialista na hrany dodává dvě nové bílé hrany s povrchem Excellent Mat a to Alpínskou bílou a Prémiovou bílou. V neutrální světle šedé, mírně načervenalé kašmírově šedé, teplé kamenné šedé a jemně studené holubí šedi se k nim řadí čtyři hrany v atraktivních odstínech šedé barvy. Pro hedvábně matné povrchy v žádané černé barvě je k dispozici vhodná hrana v černém a další v jemném, světlejším grafitově černém barevném odstínu. Obzvlášť vyzdvihnout musíme novou hranu v indigově modré barvě. Jedná se o velmi tmavou modrou – až černou, kterou lze skvěle kombinovat s tmavými odstíny dřeva nebo imitacemi betonu či oceli.

4 nové dekory
S hranami Pietra Grigia černá, Levanto Marmor bílá, Metal Rock světle šedá a Ocelová tmavá máme v nabídce další čtyři matné hrany pro nové matné povrchy s dekorem PerfectSense. Upozorňujeme zejména na hranu Pietra Grigia černá. V ní jsou použity najednou hned tři aktuální designové trendy – Supermat, imitace mramoru a téma černé barvy.

Nábytkové hrany s dodáním just in time
Firma Ostermann dodává nábytkové hrany z mnoha různých materiálů, jako jsou ABS, melamin, akrylát, hliník a pravé dřevo. Hrany se hodí k povrchům od více než 70 různých výrobců desek. Díky cca 150 000 kombinacím hran a desek nabízí firma Ostermann největší katalog kombinací v Evropě. Zboží, které máme skladem, objednané do 16 hodin opouští náš závod ještě ten samý den.

Bližší informace o uvedených hranách najdete po zadání „Highlights062020“ na webové stránce firmy Ostermann www.ostermann.eu.

Prodejce: Ostermann Česko spol. s r.o.

Ostermann – perfektný partner pre oblasť lepidiel

Ostermann

V spoločnosti Ostermann sú v ponuke nielen tavné lepidlá, ale aj disperzné gleje, gleje na dyhy, kontaktné lepidlá, PUR lepidlá, ako aj mnohé ďalšie špeciálne lepidlá. Sortiment pravidelne rozširujeme. Aby ste si udržali prehľad o rozmanitosti, oplatí sa prezrieť si nový katalóg spoločnosti Ostermann. Výber vhodného lepidla často vôbec nie je jednoduchý. Ktoré tavné lepidlo je vhodné pre akú rýchlosť posuvu a je zároveň dokonale vhodné pre môj stroj? Ktorý disperzný glej má osobitne dlhý otvorený čas a dá sa teda použiť aj na opracúvanie mimoriadne veľkých kusov nábytku? Toto vám rýchlo objasní pohľad do katalógu spoločnosti Ostermann. Prehľadné tabuľky a podrobné opisy produktov pomáhajú spracovateľovi, aby rýchlo našiel želaný produkt vhodný pre individuálnu objednávku.

Rozmanitosť lepidiel na viac ako 50 stranách
Na viac ako 50 stranách katalógu sú detailne predstavené produkty. Okrem údajov čisto o produktoch tu nájdete dôležité „zákulisné“ informácie týkajúce sa témy lepenia, ako aj praktické príslušenstvo, napríklad nástroje na nanášanie lepidiel.

Ďalšie informácie k lepidlám spoločnosti Ostermann nájde spracovateľ pod hľadaným pojmom „#lepidlá“ na webovej stránke spoločnosti Ostermann www.ostermann.eu.

Predajca: Ostermann Česko spol. s r.o.

LEITZ výrobní program formátovacích pilových kotoučů pro nářezová centra

LEITZ

Zvyšování produktivity a kvality výroby v dřevozpracujících provozech je již samozřejmou součástí života každé společnosti, která chce se svými finálními produkty uspět na pořád náročnějších trzích jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Výrobci nástrojů tak musí neustále reagovat na aktuální požadavky svých zákazníků a trvale zlepšovat své produkty. Z tohoto důvodu LEITZ kontinuálně inovuje svůj velmi důležitý segment formátovacích pilových kotoučů pro nářezová centra. Základní parametry, které inovované pilové kotouče dosahují, jsou:

  1. Výrazně delší životnost do otupení

2. Větší počet dobrušovacích cyklů na zubu

3. Všechny pilové kotouče z programu LEITZ jsou tzv. odhlučněné, tj. obsahují antivibrační konstrukční prvky.

Aktuálně LEITZ nabízí formátovací pilové kotouče pro nářezová centra ve dvou kvalitativních třídách PREMIUM a EXCELLENT. Již základní provedení PREMIUM nabízí odhlučněné ornamenty v tělese kotoučů a nový typ a tvar tvrdokovových zubů, umožňujících minimálně 2 ostření navíc proti předchozímu typu a vyšší odolnost tvrdokovu vůči otupení. Provedení EXCELLENT, do kterého patří kromě tvrdokovových pil i celý sortiment diamantových pilových kotoučů, nabízí navíc ornamenty vyplněné tlumicí hmotou a povlakovaný věnec tělesa pilového kotouče, čímž se zabraňuje nalepování třísky a prachu na těleso pilového kotouče. Kvalitativně nejvyšším produktem z třídy EXCELLENT jsou nářezové pilové kotouče RazorCut s tvarem zubů TR/TR, které vynikají perfektní stabilitou tělesa při řezání a maximálně čistou hranou u nařezaných desek. Přesto důležitým faktorem pro dosažení kvalitativního (čistá hrana) i ekonomického úspěchu (dlouhá životnost) zůstává správné nastavení řezných podmínek na nářezové pile (otáčky, posuv) a odborné ostření pilových kotoučů.

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

Sanitární silikon Tekasil Color v 10 barevných odstínech

Tekasil Color

Společnost Okentěs představuje sanitární silikon Tekasil Color, který nabízí v 10 barevných odstínech. Díky průsvitným 300ml kartuším je možno vidět skutečný barevný odstín! Jde o neutrální, jednosložkovou silikonovou hmotu tuhnoucí při kontaktu se vzdušnou vlhkostí, vhodnou pro těsnění mezi různými materiály na vlhkých místech. Má vynikající přilnavost na různé podklady jako keramika, sklo, porcelán, dřevo, plastové materiály, hliník a jiné kovy. Je vhodný i pro polykarbonátové sklo. Ideální pro použití v kuchyních, koupelnách, sprchových koutech, v nemocnicích, školách a restauracích.

Hlavní vlastnosti:
• 10 barevných odstínů
• Nezpůsobuje korozi
• Nestéká ve vertikálních spárách
• Schopnost pohybu ve spáře až 25 %
• Díky fungicidu zabraňuje tvorbě plísní
• Odolnost vůči různým zředěným chemikáliím, průmyslovému prostředí, povětrnostním podmínkám, mořské vodě, UV záření a stárnutí

Aplikace: od +5 až do +40 °C
Teplotní odolnost: -40 až +180 °C
Vytvoření povrchové slupky: 10 až 20 minut
Vytvrzení: 1 mm/den
Barevné odstíny: transparent, bílá, béžová – bahama, karamel, jasmín, světle šedá – manhattan, šedá, hnědá, antracit a černá.

Výrobce: TKK d.o.o. Srpenica (Slovinsko)
Distribuce: Okentěs, spol. s r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina