aktuality

Požiar výrobnej haly drevárskej spoločnosti v obci Oravský Podzámok

Požiar výrobnej haly drevárskej spoločnosti v obci Oravský Podzámok
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dňa 19. 6. 2020 v skorých ranných hodinách zachvátil budovu pílnice spoločnosti Amico Drevo s.r.o. Oravský Podzámok požiar, pričom plamene sa rýchlo rozšírili na celú výrobnú halu s rozmermi 100 x 30 metrov. Vo vnútri zhoreli desiatky kubíkov dreva a technologické vybavenie pílnice. Najviac bola zasiahnutá strecha, ktorá sa nakoniec prepadla. Oheň sa čiastočne dostal aj do administratívnej budovy a ohrozoval vedľajšie haly a sušiarne reziva v areáli.

Na likvidácii požiaru, ktorá trvala takmer 12 hodín, sa podieľalo vyše 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov z 11 staníc s 20 kusmi techniky. Škoda bola predbežne vyčíslená na 1 mil. eur.

Spoločnosť Amico Drevo s.r.o. je súčasťou talianskej skupiny Braga Group, ktorá je lídrom vo výrobe drevených dverí. Na Slovensku pôsobí od roku 2001 a zaoberá sa spracovaním ihličnatého dreva, výrobou dĺžkovo nadpájaných lamiel, latovkových stredov, šalovacích dielcov, BSH – lepených lamelových nosníkov, prírodných trojvrstvových panelov a drevených peliet. V roku 2019 dosiahli jej celkové výnosy takmer 11 mil. eur.

Foto: FB / Prezídium HaZZ

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina