aktuality

Všetci maturanti využili len administratívny spôsob

Ilustračné foto
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ohrozené maturity na stredných školách na Slovensku nakoniec vyriešili zavedením administratívnej maturity. Neuskutočnila sa písomná a ani ústna časť. Známky na maturitnom vysvedčení vypočítali administratívnym spôsobom vytvorením priemeru známok zo všetkých koncoročných vysvedčení a polročných vysvedčení zo záverečných dvoch ročníkov. Nespokojnosť s takýmto vysvedčením si mohli maturanti zlepšiť ústnou maturitnou skúškou.

Všetkých 49 maturantov (aj nedrevárskych odborov) SOŠ drevárskej v Topoľčanoch majú maturitné vysvedčenia iba so známkami získanými administratívnym priemerom (priemerná známka 2,43). Z drevárskych odborov to bolo 15 žiakov študijného odboru Tvorba nábytku a interiéru, 10 žiakov v študijnom odbore Operátor drevárskej a nábytkárskej výroby a 5 žiakov v externom študijnom odbore Drevárska a nábytkárska výroba.

Administratívnou formou skončili aj záverečné učňovské skúšky. Výučný list získalo 12 budúcich stolárov a 4 tesári. V duálnom vzdelávaní ukončil štúdium 1 maturant a 4 budúci remeselníci v učebných odboroch.

Pre budúci školský rok 2020/21 prijme SOŠ drevárska v Topoľčanoch 55 prvákov pre študijné odbory a 17 prvákov pre učebné odbory.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina