aktuality

Pinterest: Jarní trendy pro bydlení

Pinterest: Jarní trendy pro bydlení — Classic Editor
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

I když koronakrize pevně svírá svět, Němcům zjevně nechybí touha zařizovat se. Naopak: právě proto, že lidé musí trávit více času mezi svými čtyřmi stěnami, hledají inspiraci, aby se jejich domy staly opravdu útulnými. To se odráží také v současných trendech Pinterestu.

Trend bydlení 1: Útulné posezení

Zatímco v lednu téma bydlení a vybavení ještě nebylo tak moc zmiňováno, v únoru již mnoho uživatelů Pinterestu snilo o útulném posezení. Zvýšil se počet hledání pohodlí – včetně čtenářského koutku (meziročně +189 %) a nápadů na malý jídelní kout (meziročně +51 %) nebo malý koutek na kávu (meziročně +65 %).

Trend bydlení 2: Vlastní malované dlaždice

V loňském roce byly mozaikové vzory na podlahových dlaždicích již horkým tématem. Tento trend pokračuje i letos na jaře. S vlastnoručně malovanými obkladačkami (meziročně +240 %) Němci v únoru popustili uzdu své fantazii tím, že dávali starým dlaždicím nový vzhled s trochou barvy.

Trend bydlení 3: Sladkovodní akvária

Sladkovodní akvária byla na Pinterestu velmi populární již v květnu 2019. Od té doby zájem o miniaturní vodní světy neustále roste. Přibližně o rok později – v březnu 2020 – vzrostly meziročně požadavky na vyhledávání Marimo akvárií stejně jako řasokoulí zelených (marimo). Trend směřoval také k plochým akvárím (meziročně +50 %) a nástěnným akváriím (meziročně +47 %).

Jak mohou prodejci nábytku využít těchto zjištění?

Zatímco potenciální zákazníci stále přemýšlejí o tom, jak chtějí změnit své životní prostředí, maloobchodníci s nábytkem mohou využít poznatky získané prezentováním současných Pinterest trendů ve svém internetovém obchodě nebo na prodejní ploše.

To například znamená, že můžete inzerovat předělovače místnosti (paravány, mobilní stěny…), polštáře, přikrývky a rostliny pro příjemné posezení. Svým zákazníkům můžete také nabídnout barvy na malování dlaždic a také mini akvária s příslušenstvím.

Pro online marketing můžete využít statistiky, které jste pro své kampaně získali přidáním vyhledávacích dotazů Pinterestu „útulný sedací kout“, „koutek pro čtení“, „jídelní kout“, „kávový kout“, „vlastní malované dlaždice“ nebo „ sladkovodní akvária“ k cílení vaší kampaně.

Ilustrační foto
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina