aktuality

Projekt Dom snov má 10 rokov a 800 realizácií

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Presne pred 10. rokmi predstavili na výstavisku Agrokomplex v Nitre projekt montovaného nízkoenergetického domu Dom snov. Vzorový dom typu Stilo 3i začali montovať 10. 4. 2010. Jednoduchý projekt troch priestranných izieb mal 93,5 m² obytnej plochy.

Oddeľoval nočnú časť od aktívneho denného pobytu. Netradičným riešením bol vtedy vstup z obývacej izby priamo do záhrady. Všetko vyriešili architekti APEX Arch, keď vytvorili jednoduchý a ľahko realizovateľný vzhľad domu s moderným a atraktívnym interiérovým dizajnom.

Projekt Dom snov je najrozšírenejším a najobľúbenejším bývaním na Slovensku. Už 10-krát po sebe sa stal „stavbou roka“ s najviac realizovaným nízkoenergetickým bývaním na báze drevených panelov. Za toto obdobie postavili viac ako 800 domov s viacerými stavebnými a interiérovými riešeniami. Staviteľom ponúkli 21 riešení pôdorysu prízemného domu so 6 základnými variantmi. Na účely detailného spoznania projektu sú typy vzorových domov prístupné v Bratislave, Ivánke pri Dunaji, Nitre, Banskej Bystrici, Ružomberku a v Bojničkách. Predstavujú individuálne riešenia 3 až 5-izbových jednopodlažných domov so zastavanou plochou 80 až 112 m² s využitím drevených obvodových panelov pre zjednodušenie a urýchlenie realizácie. Stavbu na kľúč garantujú ukončiť do 30 pracovných dní od začatia montáže.

Stavbu prvého domu na výstavisku Agrokomplex v Nitre dokončili za 10 dní a už 21 .4. 2010 ju obdivovali návštevníci výstavy Gardénia. Moderné bývanie si prišiel pozrieť aj vtedajší prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. Viac rokov bol Dom snov súčasťou stavebných a nábytkárskych výstav a prístupný všetkým návštevníkom.
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina