aktuality

Trnavskí nábytkári na celozávodnej dovolenke

twd
twd
twd
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Od utorka čerpá 400 pracovníkov výrobného závodu IKEA Spartan v Trnave a jeho prevádzky v Majcichove 5-dňovú celozávodnú dovolenku. Riaditeľ závodu Ing. Marek Kováčik tento krok odôvodňuje: „Naša produkcia je naviazaná na zákazníkov a dynamicky reagujeme na ich požiadavky. Výrobu obnovíme na budúci týždeň.“ Celozávodnú dovolenku čerpajú so súhlasom odborov.

Závod Spartan Trnava je od roku 1992 zameraný na výrobu kancelárskeho nábytku. Prevádzka v Majcichove produkuje dyhovú zosadenku a nábytkové komponenty od roku 2006. Výrobný závod v Trnave patrí pod značku IKEA Industry Slovakia s.r.o. od roku 2013 a zaradený je vo zväzku 5 výrobných závodov na Slovensku.

Títo slovenskí výrobcovia nábytku vyrábajú výlučne pre celosvetovú sieť obchodných domov IKEA a sú integrovanou súčasťou Inter IKEA Group, ktorú tvorí 41 výrobných jednotiek v 10 krajinách na celom svete. Zamestnávajú 19 tisíc pracovníkov a ročne vyrobia 100 miliónov kusov nábytku. Toto výrobné zoskupenie je celosvetovo najväčším producentom dreveného nábytku.
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina