aktuality

Dizajn v znamení jedla

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevárska fakulta Technickej univerzity Zvolen si už 2-krát v uplynulých 2 rokoch prizvala do spolupráce Univerzitu Tomáše Bati Zlín. Nový projekt FOODPRINT chce reagovať na neukončenosť, cyklickosť nášho ľudského vzťahu k jedlu. Hľadá odpovede na otázky, ktoré téma jedla a jeho vplyvu na náš život otvára v celom spektre dizajnu. Z pohľadu školského zadania predstavuje téma jednu z elementárnych lekcií dizajnérskeho vzdelávania, synergicky spájajúcu „tradičné“ a nové kritériá či transformatívne funkcie dizajnu.

Výstava FOODPRINT, ktorá predstavuje viac ako 50 dizajnérskych riešení, je otvorená v galérii Slovenského centra dizajnu – Satelit (Hurbanove kasárne) v Bratislave od 4. marca 2020. Prináša štandardné dizajnérske výstupy, aj prezentáciu cez uplatnenie nových médií. Aktívna spolupráca Katedrou dizajnu nábytku a interiéru Drevárskej fakulty TU Zvolen a UTB Zlín cez Fakultu multimediálnych komunikácií a Ateliér produktového dizajnu vyústila do medzinárodného projektu dizajnu. Do spolupráce sa pridala aj Universidade do Algarve z Portugalska a Univerzita Taipei Tech z Tajvanu. Premiéru mala výstava v Zlíne (v máji 2019). Autormi prác sú študenti všetkých 4 zúčastnených univerzít.

Výstavu pripravili kurátori Miroslav Zelinský (Zlín) v Českej republike a Elena Farkašová (Zvolen) na Slovensku. Supervízormi za Technickú univerzitu Zvolen je René Baďura a Marián Ihring. Priestorové riešenie vypracovali: Frederik Dedík, Ivan Pecháček, Elena Farkašová, René Baďura, Marián Ihring a doktorandi TU Zvolen Matej Záborský a Karolína Štefániková.

Medzinárodný projekt dizajnu FOODPRINT je v Bratislave prístupný do 22. apríla 2020.
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina