aktuality

Nejlepší studentské práce na Mobitexu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Od 26. do 29.2. se na brněnském výstavišti uskuteční veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX, jehož součástí bude mj. také studentská sekce soutěžní přehlídky Grand Prix MOBITEX 2020. Na speciální výstavě, uspořádané k této akci v pav. F, bude z více než 100 přihlášených prací prezentováno celkem 78 autorských výrobků z 8 českých škol. Kromě studentů 5 univerzit se se svými pracemi představí také 3 střední odborné školy.

Největší zastoupení má Ústav nábytku, designu a bydlení MENDELU v Brně. Mladí designéři se věnovali převážně výrobě konferenčních či nočních stolků a kuchyňských prkének. Práce studentů ČVUT v Praze byly realizovány v rámci spolupráce s porcelánkami Český porcelán v Dubí, Ideal Standard Teplice, Lasselsberger závod Lubná. Studentky oboru Textilní tvorba Univerzity Hradec Králové i letos vystaví závěsy, přikrývky a polštáře s různými motivy.

Návštěvníci se dále mohou těšit na práce studentů Produktového designu a Designu keramiky Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem. Studenti vystaví různě provedené hodiny, taburet, lavičku a filtr na vodu. Ateliér Průmyslový design Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně si mimo židlí, křesel a stolů připravil obsáhlé kolekce Alchymisti a Cink! Jedná se o celofakultní designérské projekty. Kolekce Cink! se skládá z reproduktorů, netradičně vyrobených z porcelánu. Projekt Alchymisti zase vychází z české a světové produkce nábytku z ocelových trubek z období 30. let 20. století.

Kromě vysokých škol se do soutěže zapojili také studenti Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy Brno, Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem a Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové. Mladí designéři vystaví například globus, kufr na housle a konferenční stolky.

Zdroj: BVV

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina