aktuality

„V Dřevěné stavbě roku máme možnost prezentovat naši práci,“ říká stavitel roubenek

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Přihlaste svou dřevěnou stavbu do ankety Dřevěná stavba roku 2020. Své návrhy i realizace dřevěných hřišť, konstrukcí, moderních dřevostaveb, roubenek, srubů a interiérů můžete hlásit do 14. února 2020. Stejně jako majitel OK PYRUS, s.r.o. Otakar Koudelka, i Vy v anketě můžete prezentovat své stavby ze dřeva.

Do ankety Dřevěná stavba roku jste se přihlásili již sedmkrát, což je opravdu obdivuhodné číslo. Z jakého důvodu se do ankety hlásíte?
Rádi soutěžíme, rádi sdílíme naše úspěšné projekty s ostatními a zajímá nás srovnání s konkurencí.

Vidíte za tu dobu u ankety nějaký posun?
Ano, určitě. Zlepšila se propagace akce a předávání cen je krásná společenská událost.

Jakým stavbám se Vaše firma věnuje? V čem vynikáte?
Projektujeme a stavíme masivní dřevostavby suchou průmyslovou technologií. Většinou jsou to rodinné domy, nebo rekreační objekty. Vše navrhujeme a stavíme v originálním řešení – domy od nás jsou šité na míru stavebnímu pozemku a potřebám jejich uživatelů.

Pokud se budete do ankety hlásit i v letos, jakou dřevěnou stavbu chcete přihlásit? V čem je zajímavá?
Letos jsme přihlásili 3 návrhy staveb. Každá z těchto staveb je něčím jedinečná a prezentuje nové možnosti ve světě moderních roubených staveb. Těší nás, že DSR nabízí možnost naši práci, kterou děláme srdcem, prezentovat.
Y challet je zajímavý snahou o nenásilný přerod klasické a moderní roubenky v rámci jednoho objektu v neobvyklém tvaru písmene Y. Každé „křídlo“ domu plní jinou funkci. Jedno je určeno majitelům chaty, druhé návštěvám a třetí společenské části.
Moderní roubenka HiKe přichází s novým pojetím venkovských staveb. Využívá staletími ověřený konstrukční systém, inovuje ho a dále kombinuje s moderními prvky, o kterých se našim předkům mohlo možná tak jen zdát. Spojení masivního dřeva, velkých prosklených ploch, multifukční terasy a ergonomického uspořádání vnitřních prostor tak dělá z této chatky ideální místo pro relax a odpočinek.
Poloroubenka s valašským srdcem čerpá z tvarosloví tradičních roubenek na Valašsku a zároveň sleduje moderní architektonické trendy. Dřevěná část je funkčně i konstrukčně propojena se zděnou částí. Byl zde zvolen konstrukční systém těžkého skeletu, který umožňuje bezproblémové spojení dřeva a zdiva i osazení velkých prosklené ploch či rohových oken, které nabízí krásné výhledy do okolí.

Výstavba dřevostaveb u nás dlouhodobě roste. Kde vidíte trh s dřevostavbami za 10 až 20 let?
A to je dobře, že roste, jen houšť a větší kapky! Myslím, že se dostáváme do normálního stavu, vždyť stavební materiál nám roste za humny. Po revoluci byl podíl dřevostaveb u rodinných domů postavených v České republice necelé jedno procento, dnes je to procent šestnáct. I to je dle mého názoru málo. Za 10 až 20 let by to klidně mohlo být 25 až 30 %. Každá zakázka je pro nás nová výzva. Tím, že se snažíme svoji práci dělat poctivě a dobře, tak sami měníme – posilujeme – důvěryhodnost tohoto odvětví.

Doporučili byste účast v anketě i Vašim kolegům z oboru? Na co je dobré si dát při registraci pozor?
Ano, určitě doporučil! Je třeba hlídat termíny pro přihlášení do ankety. To je bolest všech realizačních firem, které jsou hodně zaneprázdněné.

Naše anketa letos slaví 10 let své existence. Co byste jí popřáli do dalšího desetiletí?
Jen to dobré! Mnoho účastníků pro další ročníky soutěže, hlavně těch nových.

Přihlášky podávejte do 14. února na webu www.DrevenaStavbaRoku.cz. Všichni soutěžící přihlášení do 31. ledna dostanou zdarma zpětnou vazbu na prezentaci svého díla tak, aby měli co největší šanci uspět. O vítězích rozhoduje odborná porota a laická veřejnost. Vítězové budou známi 22. dubna 2020.

Cílem projektu, který vyhlašuje Nadace dřevo pro život už po desáté, je podporovat dřevěné stavby ve všech jejich podobách.
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina