aktuality

Regionální kolo Mistrovství České republiky oboru Truhlář pro Pardubický a Královéhradecký kraj

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dne 8. ledna 2020 se na Střední škole řemeslné v Jaroměři konalo regionální kolo Mistrovství České republiky oboru Truhlář pro Pardubický a Královéhradecký kraj, pořádané ISŠ Slavkov u Brna pod patronací Klastru českých nábytkářů a s mediální podporou Dřevařského magazínu.

Úkolem soutěžících bylo vyrobit skládací stoličku z bukového dřeva s látkovým sedákem dle výkresové dokumentace v časovém úseku pěti hodin. Soutěžící, kterých se sešlo celkem 11 ze 6 škol, mohli k výrobě používat pouze ruční nářadí a stojanovou vrtačku.

Nejlépe si s úkolem poradil a tudíž na 1. místě stanul Jaromír Rouha ze SŠ stavební Vysoké Mýto. Druhé místo obsadil Lukáš Šťastný před třetím Richardem Pácou (oba ze SŠ řemeslné Jaroměř), kteří svým výkonem vyhráli v soutěži družstev (pod vedením učitele odborného výcviku Františka Pešiny).

Jaromír Rouha (SŠ stavební Vysoké Mýto) za Pardubický kraj a Lukáš Šťastný (SŠ řemeslná Jaroměř) za Královéhradecký kraj následně postupují do ústředního – finálového kola mezinárodního Mistrovství České republiky oboru Truhlář, které se koná jako doprovodný program veletrhu nábytku a bytového designu MOBITEX v Brně 27. 2. 2020.

Vedení pořádající školy děkuje nejen všem zúčastněným žákům a učitelům odborného výcviku, kteří je na soutěž připravovali a doprovázeli, ale také odborné hodnotitelské komisi ve složení: Ing. Radek Brychta – Klastr českých nábytkářů, Ing. Daniel Kynšt – Dřevotvar družstvo Jablonné nad Orlicí, Svatopluk Vojtěch – Truhlářství Vojtěch Dolní Radechová, Ing. Jiří Odvárka – MAFELL A. G.
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina