aktuality

Filmári prinášajú vianočnú atmosféru do dreveníc

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Múzeum oravskej dediny v Zuberci – Brestovej tvorí takmer polstovka historických objektov. Prevahu majú rodinné domy, drevené a murované, ďalšie hospodárske, technické a verejné stavby minulých storočí, ktoré približujú život a prácu obyvateľov Oravy. Cenné sú nielen stavby, ale aj ich interiérové vybavenie a zariadenia roľníckych usadlostí. Skanzen s reštaurovanými budovami a rekonštruovanými domami mal premiéru v roku 1975.

Návštevníkov priťahuje aj v zimnom období, keď je areál pokrytý snehom. Vstup do múzea je od 18. do 28. januára 2020 neprístupný návštevníkom z dôvodu práce filmárov. Natáčajú tu scény do pripravovanej rozprávky „Vianočná hviezda“. Pred dvoma rokmi tu filmári natáčali scény pre inú rozprávku „Vianočné želania“ a exteriéry filmu „Tanec medzi črepinami“.

Filmári priniesli do zasneženého Zuberca až teraz vianočnú atmosféru, no zároveň narušili zimné podujatie „Večer v múzeu“. Koná sa každú stredu podvečer pri osvetlení lampami, v trvaní 2 hodín pre oprášenie starých ľudových rozprávaní a zvykov. V januári prehliadka začína o 16:30, vo februári o 17:30. Aj napriek prítomnosti filmárov počas natáčania ostáva múzeum otvorené v stredu 22. 1. a v piatok 24. 1. 2020.
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina