aktuality

Mobitex a Stavební veletrhy Brno se představí již koncem února

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Letošní veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX se bude konat v termínu 26. – 29. února 2020. Souběžně s ním se na brněnském výstavišti tradičně uskuteční Stavební veletrh Brno a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno.

Návštěvníky čekají nejnovější trendy ve vybavení interiéru a doplňcích bydlení, ale také poradenství a zajímavé přednášky určené odborné i široké veřejnosti. Hlavním tématem veletrhu bude výběr kvalitního a zdravotně nezávadného nábytku. Řešit se bude také zařízení malometrážních bytů nebo světlo z pohledu designového prvku interiéru.

Ve spolupráci s vystavovateli a s českou designérkou Ivou Bastlovou organizátoři připravují projekt vzorového bytu, ve kterém návštěvník uvidí, jak může vypadat kombinace materiálů, barev, tvarů s konkrétním kusem nábytku.

Hlavním tématem Stavebního veletrhu bude Vnitřní prostředí budov a tepelný komfort, které zahrne oblast kvality života, tedy zdraví, pohodlí, odpočinek a relaxaci, ale i produktivitu, energetickou náročnost či hodnotu nemovitosti. Podrobněji se bude věnovat Zeleným střechám a fasádám, Topení a chlazení, Větrání a stínění či Osvětlení a akustice. Novinkou bude Festival architektury s tématem Stavitelství ohleduplné k životnímu prostředí. Představí inovace stavitelství, které umožňují stavět udržitelně a s minimálními dopady na životní prostředí.

Na veletrhu MOBITEX i na Stavebním veletrhu bude i v roce 2020 k dispozici zdarma řada bezplatných poradenských center:

Klastr českých nábytkářů pomůže zorientovat se na trhu výrobců nábytku, představí skutečně české výrobce a poradí, jak správně vybrat kvalitní nábytek.

Na stánku Cechu čalouníků a dekoratérů se zase návštěvník dozví, jak postupovat při výběru sedacího a lehacího čalouněného nábytku, na co si dát pozor nebo jak poznat kvalitní potah.

Ve Stavebním poradenském centru budou po celou dobu veletrhu k dispozici odborníci, kteří poradí s právními a technickými problémy spojenými s přípravou, realizací, opravami i užíváním staveb. Poradenské centrum zastřešuje Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

Poradenské centrum Cechu topenářů a instalatérů ČR se zaměří na obory vytápění, voda-kanalizace, plyn, vzduchotechnika, obnovitelné zdroje a energetika.

Poradenské centrum Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) se zaměří na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě. Na stánku ADMD si návštěvníci budou moci prohlédnout, jak vypadá dřevěná konstrukce a poradit se o vhodném dodavateli dřevostavby právě pro ně.

S otázkami ohledně programu Nová zelená úsporám, Dešťovka i z tzv. kotlíkových dotací poradí odborníci na stánku Státního fondu životního prostředí ČR.

S výměnou či opravou oken, se stíněním či s energetickými úsporami zdarma poradí oborníci v Poradenském centru pro okna a stínicí techniku.
Na problematiku komínů se zaměří odborníci z Komínové asociace – APOKS, kteří zodpoví veškeré dotazy o projektování, stavbě a provozu komínů (spalinových cest). Poskytují také energetické poradenství EKIS, které slouží k podpoře zavádění energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie.

Veletrh MOBITEX se bude konat v prostorách pavilonu F. Stavební veletrh Brno a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno nalezne zázemí v pavilonu V. Studentské soutěže a ukázky prací učňů řemeslných oborů budou mít své místo v pavilonu A2.

Zdroj: BVV
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina