aktuality

Profesionální i amatérští dřevorubci se již podvanácté sejdou v Adršpachu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V Dolním Adršpachu na Náchodsku se v sobotu 18. ledna 2020 uskuteční 12. ročník mezinárodní soutěže DŘEVORUBEC ROKU ADRŠPACH 2020, spojený s 21. ročníkem Dřevorubeckého sezení. Akce bude již tradičně přístupná nejen profesionálním a amatérským dřevorubcům, ale také dřevosochařům a všem obdivovatelům práce s motorovou pilou.

Vlastní soutěž proběhne jako obvykle, po předchozí registraci závodníků, od 10:00 do 15:00 hodin nedaleko Skalního města v prostorách za hlavním parkovištěm. Účastníci se utkají v několika disciplínách jako je výměna řetězu na jednomužné motorové pile, štípání dřeva, fyzicky náročná nakládka, přesekávání klády napříč, řezání na čas a zejména pak divácky nejvíce atraktivní odvětvování a královská disciplína kácení na přesnost. „Počet závodníků není omezen, ale je nutné, aby si každý přivezl vlastní pracovní nástroje. Účast profesionálů i amatérů v soutěži je na vlastní nebezpečí, nicméně zdravotní dozor bude zajištěn,“ vzkazuje všem zájemcům o klání majitel místní lesnické firmy a pořadatel soutěže Pavel Cohla s tím, že soutěžící si nebudou na nic hrát, vše bude probíhat jako v lese při klasické těžbě. Všichni přihlášení se zúčastní prvních dvou disciplín, z nichž se kvalifikuje dvacítka nejlepších, kteří se pak vzájemně utkají v dalších náročnějších disciplínách, z nichž vzejde celkový vítěz.

Pro návštěvníky bude připraven bohatý doprovodný program jako např. divácká tombola, exhibice účastníků dřevorubeckých závodů Eurojack, ukázky dřevosochání, výstava historických pil či projížďky na koních nebo motorových saních (snowdog). Kromě toho budou moci vidět ještě přehlídku dřevorubecké, lesní a zahradní techniky nebo sledovat přibližování dříví s koněm, ukázky kovářských prací, vystoupení sokolníků atd. Děti se mohou těšit na projížďky na ponících a na návštěvu Krakonoše. V rámci programu proběhne také poradenská služba a drobný prodej zúčastněných sponzorských firem a soutěž pro diváky ve štípání polen.

Od 15:00 hodin bude následovat tradiční již jedenadvacáté Dřevorubecké sezení, při kterém bude k poslechu i tanci hrát a zpívat Slovenský harmonikár s partou kamarádů a veselé kytary. „Po celou dobu akce bude zajištěno občerstvení, např. opékání prasátka,“ zve Pavel Cohla širokou veřejnost a dodává, že bližší informace o soutěži a dřevorubeckém setkání lze zjistit z přiloženého informačního plakátu (zde) nebo na facebookovém profilu https://facebook.com/drevorubecrokuadrspach.
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina