aktuality

Mýty a polopravdy o požadavcích na energetickou náročnost budov po 1.1.2020

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Uvedením v platnost zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, ve znění pozdějších předpisů začal v roce 2016 proces postupné změny ve výstavbě směrem k energeticky účinnějším budovám. Od ledna 2020 se bude nově týkat i nejmenších rodinných domů.

V průběhu čtyř let tak postupně nabíhá legislativou stanovená povinnost na výstavbu budov s téměř nulovou spotřebou energie. Dost dlouhá doba na to, aby se mezi laickou i odbornou veřejností rozšířila spousta mýtů a polopravd ohledně požadavků na energetickou náročnost budov po 1.1.2020, např. nutnost plnit standardy pasivní budovy, povinná instalace nuceného větrání s rekuperací, fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla a v důsledku těchto požadavků navýšení cen nových nemovitostí.

Aby se laická i odborná veřejnost mohla lépe zorientovat v této problematice, vydalo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) v posledních měsících letošního roku několik vysvětlujících a upřesňujících stanovisek k tomuto tématu, jejichž cílem je uvést medializované nepřesnosti do kontextu právní úpravy a tím dementovat některé nepravdivé, veřejně publikované informace.

Celý článek

Ilustrační foto

 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina