aktuality

Velká kniha o dřevě vyšla již ve druhém vydání

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V říjnu vyšlo již druhé vydání Velké knihy o dřevě, jejímž autorem je výtvarník – dřevař, autor knih, vypravěč a v neposlední řadě také spolupracovník Dřevařského magazínu Martin Patřičný. Kniha vychází po třech letech od svého prvního vydání. Obsah je stejný, změnila se ale obálka a vydavatel.

„Dřevo se nevyrábí, dřevo, to jsou těla stromů,“ říká autor v publikaci plné stromů a voňavého, krásného dřeva. A především fotografií. Spousty fotografií zachycujících dřevo ve všech jeho podobách. Kniha je doslova nabitá informacemi a hlavní je obrazová část. Textury našich nejznámějších dřevin byly fotografovány venku, v přírodním osvětlení a jsou v knize v měřítku 1:1. Ukázky dřevin doplňují praktické výrobky: mísy, amulety, hračky, stolky,… ale také využití dřeva pro výtvarnou uměleckou práci.

Publikace obsahuje zhruba 50 dřevin, přes 20 z nich podrobně. Autor nezapomněl ani na ukázky málo používaných keřů a exotických dřevin. Přesto kniha není „pouhou“ encyklopedií. Je to encyklopedie podaná zábavnou formou, která představuje dřevo jako neoddělitelnou součást našeho života. Snaží se pohlédnout na dřevo ze všech možných úhlů pohledu. Nezahlcuje čtenáře spoustou odborných výrazů, neunavuje citacemi z vědeckých prací. Naopak je psaná velmi přátelským, srozumitelným jazykem. Jazykem vypravěče – odborníka a dlouholetého praktika.Je osobním svědectvím o mnohaleté výtvarné i řemeslné práci.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina