aktuality

Poslední Fenstertage pro prof. Sieberatha v roli ředitele ift

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Heslo „Okna pro budoucnost“ bylo vybráno dobře a přilákalo více než 800 účastníků z 24 zemí na 47. konferenci Okna a fasády v Rosenheimu (Rosenheimer Fenstertage), konané ve dnech 9. – 11. 10. 2019.

Mnoho prezentací se zaměřilo na změnu klimatu, protože účinky této klíčové výzvy mají zvláštní dopad na odvětví stavebnictví. Profesorka Dr. Claudia Kemfert (DIW) dokonce označila okenní průmysl za „dvojitého vítěze“, protože moderní okna a fasády významně přispívají ke snižování emisí CO2 a pomáhají stavět budovy tak, aby vyhovovaly zátěži spojené se změnou klimatu. Ulrich Sieberath, ředitel Institutu okenní techniky ift Rosenheim, ve své přednášce podrobně popsal, co se v budoucnu stane s komponenty vlivem vln veder, povodní, tornád nebo krupobití. Kromě toho proběhly samozřejmě přednášky o inovacích v konstrukci oken a fasád, jakož i praktické informace o instalaci, použití bezpečnostního skla, plánování ochrany proti slunci nebo bezbariérový návrh oken a dveří. K těm nejzajímavějším se vrátíme podrobněji v samostatném článku v některém z příštích vydání Dřevařského magazínu.

Profesor Sieberath zahajoval letošní konferenci ve funkci ředitele institutu naposledy. Ke konci roku 2019 odejde do důchodu a ve středu 9.10. byl na rozlučkové akci třemi stovkami zástupců průmyslu oceněn potleskem ve stoje za dobu 37 úspěšných let ve službách tohoto odvětví (z toho 16 let ve funkci ředitele ift Rosenheim). Astrid Wirges (CEO DIN) ho při této příležitosti vyznamenala čestným odznakem DIN jako „otce“ produktové normy pro okna a dveře i za skvělé služby v oblasti normalizačních prací. Z vděčnosti za skvělé služby pro rozvoj města a regionu, předala primátorka města Rosenheim, Gabriele Bauer, prof. Sieberathovi Medaili za zásluhy města Rosenheim. Od ledna 2020 bude jeho nástupcem Prof. Jörn P. Lass, který působí v oboru oken a fasád více než 30 let – 14 z nich v různých manažerských pozicích na ift Rosenheim a posledních 5 let na Universitě aplikovaných věd Rosenheim jako vedoucí studijního směru „Stavební obálka“.

Foto: Astrid Wirges, CEO DIN (Deutsches Institut für Normung e.V., Berlín – Německý institut pro normalizaci) uděluje prof. Ulrichu Sieberathovi, řediteli institutu ift Rosenheim, Čestný odznak DIN. Foto: ift Rosenheim

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina